9 skutków ubocznych żle dobranej diety

9 skutków ubocznych żle dobranej diety

Redakcja

2016-12-23

brak komentarzy

Czy myślisz, że każda dieta jest dobra? Nieprawda! Poznaj 9 efektów ubocznych źle dobranej diety.

1. Nadwaga i efekt jojo

To zmora każdej osoby, która kiedykolwiek uwierzyła w działanie czołowych diet cud. Jeśli zabierasz się za walkę z nadmiernymi kilogramami, absolutnie nie rezygnuj z posiłków - zmień jedynie ich skład i pory spożywania. W przeciwnym wypadku przybierzesz na wadze.

2. Obrzmienia

Najczęściej pojawiają się na skutek wprowadzenia do diety zbyt dużej ilości soli. I nie chodzi tu tylko o tę, którą doprawiasz potrawy! Całe jej masy tkwią w żywności wysokoprzetworzonej, takiej jak fast-foody czy popularne łakocie (chipsy, paluszki, a nawet wędliny!)

3. Cellulit/rozstępy

Skórka pomarańczowa pojawia się na skutek nierównomiernego skupienia tkanki tłuszczowej lub na skutek diety, której części składowe powodują zatrzymywanie wody w organizmie. Rozstępy natomiast to towarzysz efektu jojo. Dlatego jeśli decydujesz się na odchudzanie, rób to rozważnie!

4. Nieprzyjemny zapach

Niestety - to, co jemy można nie tylko wyczuć poprzez zapach z ust, ale i także poprzez zapach potu. Jeśli dieta zawiera w sobie niezdrowe produkty, zupełnie tak samo "pachnie" nasz pot, który wydalamy przez gruczoły usytuowane na powierzchni całej skóry. tym bardziej w okresie letnim!

5. Problemy gastryczne

Ból brzucha, zaparcia, kolki i wzdęcia - to efekty stosowania złej diety, ubogiej w wodę i przede wszystkim w błonnik. Jeśli każda porcja posiłku nie zawiera w sobie również porcji warzyw lub owoców możesz być pewna, że kłopoty gastryczne prędzej czy później się pojawią...

6. Problemy z włosami i paznokciami

Zdarza się, że przez pewien okres czasu jadasz mniej więcej takie same dania? Jeśli tak, możesz mieć problem z łamliwością paznokci i wypadaniem włosów. Niedostarczanie organizmowi całej gamy witamin i minerałów sukcesywnie owocuje właśnie spadkiem ich kondycji.

7. Złe samopoczucie

Jedząc fast-foody, słodycze i cukry proste w nadmiarze czujesz się ciężka, obrzmiała i ciągle przemęczona. Dokładnie tak twój organizm reaguje na źródła energii, którym daleko do ideału. Twoje ciało potrzebuje warzyw i owoców, a nie posiłków serwowanych w przydziałach jak dla wojska!

8. Szybsze starzenie się

Choć wizja szybszego starzenia się organizmu jest trochę odłożona w czasie, skutki złej diety można zauważyć na przykładzie wielu gwiazd. Te, które w swoim życiu nie stroniły od napojów wyskokowych, używek i wysokomodyfikowanego jedzenia, nawet po przebyciu operacji plastycznych prezentują się po prostu źle. A te, które dbały o dietę i aktywność fizyczną, mimo wieku wyglądają niesamowicie!

9. Zła kondycja fizyczna

Efektem złej diety jest przede wszystkim występowanie błędnego koła, w którym udział biorą po pierwsze - zła dieta, po drugie - brak aktywności ruchowej. Im dłużej źle jesz, tym bardziej tyjesz. A im jesteś grubsza, tym bardziej nie chce ci się ruszać, bowiem twoja forma ulega osłabieniu. I tu koło się zamyka.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie