Co zrobić, gdy brak motywacji do odchudzania?

Co zrobić, gdy brak motywacji do odchudzania?

Redakcja

2016-11-27

brak komentarzy

Na nieszczęście, zdecydowana znaczna część prób stawienia czoła zbędnym kilogramom kończy się klęską z uwagi na brak odpowiedniej motywacji do działania. Zobacz w jaki sposób efektywnie zmotywować się do zrzucania wagi oraz prezentować się tak jak byś tego chciała! Co wykonać, gdy brak motywacji do odchudzania doskonale rujnuje nasze plany o smukłej figurze?

Błąd 1: Niedociągnięcie przekonania co do tego, czy pragniemy tracić na wadze.

Bardzo wiele osób chce tracić na wadze, ale nie jest co do tego w 100% przekonana. Determinacja nie rozpali się sama, jeśli my sami nie będziemy pożądać smukłej figury ze wszystkich sił. Często dwudniowy słomiany zapał kończy się wymówkami w stylu “WŁaściwie to nie muszę smukło wyglądać” czy “Nie mam na to czasu”. Jeśli pragniesz na prawdę zrzucić wagę, te wymówki oznaczają żółte światło ostrzegawcze.

Rada 1: Wzbudź w sobie konieczność bycia szczupłą. 

Należy rzeczywiście pragnąć tego, by zmniejszyć wagę. Ustaw się przed lustrem, spoglądaj w swoje ciało oraz powiedz: “Za 30 dni tych 5 nadprogramowych kilogramów tkanki tłuszczowej nie będzie” Jeśli pragniesz być pełna siły oraz zmotywowana, powinnaś wzbudzić w sobie wielką konieczność zrzucania wagi. Wyobrażaj sobie siebie jak będziesz prezentować się gdy już zrzucisz parę nadprogramowych kilogramów, wyjmij stare ciuchy z szafy oraz powiedz sobie: “Za parę tygodni się w nie zmieszczę”. 

Błąd 2: Zakładanie z góry, iż nasi znajomi są przeciw nam

Często zdarza się tak, iż nie informujemy swoich bliskich o tym, iż przeszliśmy na dietę. Znajomi nie wiedząc o tym, iż gwałtownie zmieniliśmy własne przyzwyczajenia odżywiania czasem przez przypadek będą częstować daniami, których spożywać nie powinnaś. Zakomunikowanie bliskim, okazuje się istotne aby nie ulec pokusie pożarcia przysłowiowego kawałka ciastka. 

Rada 2: Powiedz najbliższym o Twoich planach. 

Twój mąż, pociechy, koleżanki czy przyjaciółki mogą Cię ograniczać. Wprost przeciwnie! Wyjaśniając im w właściwy sposób o Twoich zamiarach wzbudzisz sobie wielką moc do działania. Poproś męża, by nie kupował Ci przez ten okres jakichkolwiek słodkości oraz wspierał Cię emocjonalnie w trakcie całego procesu. Twoje przyjaciółki także muszą Cię wspierać oraz wierzyć w Twoje siły. Wyjaśniając w szczególności zaufanym ludziom o Twoich planach wzbudzisz w sobie konieczność bycia konsekwentną – zrobi Ci się niedobrze, jeżeli Twoje plany diety zakończą się na samym mówieniu.

Błąd 3: Działanie na własną rękę.

Samodzielne zrzucanie nadwagi - choć jest wyjątkowo szlachetnym przedsięwzięciem, może skończyć się fiaskiem. Czasem jest tak, iż nasza determinacja gaśnie z dnia na dzień oraz działając samotnie łatwo możemy się poddać. Odnajdując osoby, które także się odchudzają stworzysz swoisty efekt synergii - będziecie motywować się wzajemnie.

Rada 3: Znajdź osoby, które także się odchudzają. 

Korzystając z forum Vitalia.pl odszukaj osoby, które tak jak Ty pragną wyeliminować parę nadprogramowych kilogramów. Uczestnicząc w życiu forum odczuwasz, iż nie jesteś sama. Forum przynosi dużo benefitów. Przede wszystkim być uda Ci się nawiązać nowe znajomości, dzięki którym zyskasz nową motywację do praktyki. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaĆwiczenia