Czy można schudnąć w ciąży?

Czy można schudnąć w ciąży?

Redakcja

2016-11-18

brak komentarzy

Czy można schudnać w ciąży? Okazuje się, iż da się. Victoria Beckham czy Rachel Zoe to jedynie co poniektóre z gwiazd, które będąc w ciąży, zmagają się z kolejnymi nadprogramowymi kilogramami. Rygorystyczne diety oraz obciążające aktywności? To pomysł na ciążę coraz większej ilości kobiet. Nie jedynie tych sławnych. Lekarze biją na alarm: spalenie tkanki tłuszczowej w ciąży jest szczególnie groźne. 

"Dawniej mawiano, iż kobieta przy nadziei może spożywać za dwoje, obecnie przyszłe mamy coraz częściej nie jedzą choćby za siebie" - czytamy w The Daily Mail. Perspektywa "zapuszczenia się" podczas ciąży coraz częściej spędza paniom sen z powiek. Amerykańskie przyszłe mamy non stop redukują ilość kalorii i powiększają aktywność ruchową, choćby w zaawansowanej ciąży. Skąd czerpią inspirację?

Winą za taki etap rzeczy obarcza się spodziewające się potomstwa kobiety z okładek czasopism, które bezustannie nawet nie wyglądają jakby były w ciąży. Rachel Zoe, Bethenny Frankel czy Victoria Beckham to co poniektóre z kobiet, które według specjalistów promują modę na zrzucanie nadwagi w ciąży.

Klient nasz pan

Moda na zrzucanie nadwagi wśród ciężarnych nie zmartwiła wytwórców odzieży sportowej oraz właścicieli klubów fitness. Umyślnie dla spodziewających się potomstwa przygotowano nowe oferty. Specjalistyczny trener dla kobiet w ciąży? Z tej usługi da się już korzystać w Stanach Zjednoczonych. Firmy odzieżowe wprowadzają całe kolekcje strojów sportowych dla kobiet z pokaźnym brzuszkiem, ponieważ część kobiet nie rezygnuje z ruchu aż do samego wydania dziecka na świat.

Wytwórcy ubrań dla przyszłych mam, w ślad za nowiutkimi trendami, często decydują się na wdrażanie coraz mniejszych rozmiarów. Wielokrotnie marki są przymuszane do owych zabiegów, ze względu na to że takie są oczekiwania klientek - relacjonuje "The Daily Mail".

Opłakane efekty zrzucania wagi w okresie ciąży

Lekarze są mimo wszystko zgodni: niezależnie od tego, jak kobieta boi się przybrać na wadze w ciąży, dieta wyszczuplająca jest w tym okresie całkowicie zakazana. Ponieważ rujnuje zdrowie młodej matki. - Ciąża oraz płód i tak wezmą z organizmu kobiety to, co niezbędne, niezależnie od tego, czy ciężarna doprowadza sobie odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Braki powstałe wskutek ograniczania ilości kalorii, ilości białka czy też soli mineralnych będą miały znaczenie przede wszystkim na organizm i zdrowie wyszczuplającej się mamy. Potem ta kobieta może mieć znaczne dolegliwości na przykład z zębami oraz kośćmi - apeluje.

Zaś wysiłek jest jak najbardziej przyszłym mamom rekomendowany. Kobiety w ciąży muszą tylko się wystrzegać aktywności obciążających stawy tj. treningów na siłowni oraz podnoszenia ciężarów, aby nie narazić się na zmiany zwyrodnieniowe w przyszłości. Jak najbardziej zalecane i bezpieczne jest na przykład pływanie. Jeżeli rodzicielka jest aktywna i w pełni zdrowia się odżywia, nie trzeba bać się kilogramów w ciąży.

Cga800 prezzo


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianieKobieta