Czy seks odchudza?

Czy seks odchudza?

Redakcja

2016-12-12

brak komentarzy

Wszyscy wiemy, iż seks to nie wyłącznie świetna zabawa oraz najpiękniejsza postać zbliżenia pomiędzy dwójką kochających się osób, ale także porządny wysiłek. I chociaż aspekt zmysłowo-emocjonalny musi być za każdym razem najważniejszy, nie ma nic niedobrego w pieczeniu dwóch pieczeni na jednym ogniu. Czy seks odchudza? Bez wątpienia tak, ale by był jeszcze zdecydowanie bardziej skuteczny zaleca się wybrać pozycje, które w szczególności angażują tkankę mięśniową. 

Atletyczny misjonarz

Pozycja na pozór bardzo bierna dla dziewczyny może okazać się naprawdę doskonałym ćwiczeniem tkanki mięśniowej tułowia… jeżeli jedynie pani będzie chciała dać coś od siebie. Zamiast zatrzymać całą odpowiedzialność za pchnięcia na partnerze kobieta może przecież odpowiadać mu ruchem biodrami w przeciwnym kierunku napinając mięśnie oraz zaciskając mięśnie miednicy. Ponadto spinamy pupę i usiłujemy dobrać taki kąt penetracji, by było nam jak najprzyjemniej.

Wytrenowana kowbojka

To pozycja co do zasady wymyślona dla kobiet aktywnych czy też lubiących przejmować inicjatywę. Jeżeli chodzi o fizjologiczne wymogi, to wprost ideał, ponieważ da się nie tylko spożytkować ogrom energii, ale także wspaniale wytrenować mięśnie ud i pupy – całkowicie jak przy jeździe konnej! By było dodatkowo intensywniej zaleca się w miejsce klęku na partnerze przejść do pozycji przysiadu – funkcjonują wówczas całe nogi włącznie z łydkami oraz mięśnie proste i skośne brzucha.

Most do kondycji fizycznej

To w szczególności wymagający pomysł, ponieważ działają wszelkie kończyny kobiety i mięśnie całego korpusu. Unosimy się z leżenia na plecach, na stopach oraz rękach, wysuwając biodra wzwyż i rozchylając uda. W czasie gdy mężczyzna realizuje atrakcyjne pchnięcia, ona napina ciało oraz kołysząc się napiera miednicą na jego biodra – po pięciu minutach można czuć się naprawdę jak po godzinie sali treningowej!

Czy wiesz, iż już w trakcie namiętnego pocałunku możesz utracić ok. 100 kcal? A przeciętny stosunek płciowy to utrata od 200 do 400 kcal. Przeciętny, ponieważ im zdecydowanie bardziej wyrafinowany, to i utrata kcal wyższa. I w ogóle nie chodzi o to, aby trenować jakieś cyrkowe sztuki. Będzie wystarczające szczypta wyobraźni, wzbogacenie położenia, a już spalisz więcej kalorii. Jeżeli mimo wszystko zależy ci na tym, aby zgubić dużo, dużo więcej, trudno, powinnaś się zdecydowanie bardziej przyłożyć oraz wykazać na pewno większą aktywnością w seksie. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport