Czym zastąpić słodycze? 3 zdrowe i smaczne propozycje

Czym zastąpić słodycze? 3 zdrowe i smaczne propozycje

Redakcja

2016-10-26

brak komentarzy

Przechodząc na dietę odchudzającą musimy zmierzyć się z poważnym wyzwaniem - wyrzeczeniami. Dotyczą one zazwyczaj produktów, które naprawdę lubimy i trudno nam się z nimi pożegnać. Tymczasem musimy mieć świadomość, że słodycze dostarczają nam wyłącznie pustych kalorii, które odpowiedzialne są za nasze dodatkowe kilogramy. Co gorsza, słodycze uzależniają, dlatego tak trudno powstrzymać się przed zjedzeniem kolejnego kawałka czekolady czy ciasta. Na szczęście istnieją sprytne sposoby, które pozwolą nam odciągnąć myśli od słodkich przekąsek, a przy okazji zaspokoić apetyt na „coś słodkiego”. Zatem, czym zastąpić słodycze w diecie?

Owoce

To pierwsze substytuty, które przychodzą na myśl. Wystarczy pojedyncza sztuka bądź kolorowa sałatka z kilku sezonowych owoców, aby zaspokoić chęć na słodycze. Pamiętaj jednak, aby wybierać te zawierające mniej cukru i mniej kalorii. Przykładowo zdecydowanie lepiej jest zjeść parę jabłek aniżeli jednego banana, którego kaloryczność jest całkiem spora. Jabłka są poza tym doskonałym produktem w każdej diecie, ponieważ wspomagają tempo przemiany materii. Warto również podkreślić, że owoce można przygotowywać na wiele sposobów. W formie już wspomnianych sałatek, sorbetów, musów, koktajli owocowych, a nawet owocowych zup czy pieczonych chipsów.

Orzechy

Czym zastąpić słodycze? Jeżeli masz na nie ochotę, podejmij wyzwanie i wybierz torebkę orzechów. Przygotuj je podobnie jak owoce - obierz i włóż do miseczki. Dzięki temu zaoszczędzimy później czas i nie będziemy miały wymówki, że „łatwiej jest otworzyć słodki batonik niż obrać orzechy”. Pamiętaj jednak, że mowa jedynie o prawdziwych orzechach (np. orzechach włoskich), nie zaś słonych orzeszkach kupionych na dziale z przekąskami. Ich również nie powinniśmy spożywać w trakcie diety. Dlaczego warto zamienić słodycze na orzechy? Przede wszystkim ze względu na pozytywny wpływ na samopoczucie, cerę, zęby oraz kości, ale to dopiero początek dodatniej listy właściwości.

Musli

Kto by pomyślał, że tym, czym zastąpić słodycze okaże się właśnie musli. Nietrudno znaleźć na sklepowych półkach produkty z jak najmniejszą ilością kalorii. Przy wyborze zwróćmy uwagę, by nasze musli było naturalne, ze zbożami, suszonymi owocami i orzechami. Możemy je przegryzać w wolnej chwili, szczególnie gdy mamy ochotę na coś słodkiego i niezdrowego. A posłodzone melasą bądź syropem klonowym nie tylko zastąpi nam słodkości, ale również dostarczy całkiem sporo naturalnej energii. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie