Dieta przyspieszająca metabolizm

Dieta przyspieszająca metabolizm

Redakcja

2016-11-20

brak komentarzy

Próbujesz wyeliminować niepotrzebne centymetry, ale każda kuracja wyszczuplająca kończy się klęską? Może w związku z tym, iż twój proces przemiany nie funkcjonuje tak, jak powinien. Poniżej przepis, by to zmodyfikować oraz na zawsze pożegnać się z otyłością. Jak wygląda w rzeczywistości dieta przyspieszająca metabolizm?

W przeliczeniu na dzień poprzez 28 dni spożywamy 5 składników – 3 kluczowe (śniadanie, obiad, kolację) a także 2 przegryzki. Spożywamy bardzo systematycznie – co ok. trzy godziny. Można nigdy opuszczać dań. Nie ma kalkulowania kalorii, ale wielkość racji jest dokładnie określona. Kuracja dietetyczna posiada trzy fazy, które można rozpisać tak:

Poniedziałek i wtorek – faza I  – spożywamy ziarna, świeże owoce, jarzyny, proteiny + co najmniej raz wysiłek ruchowy typu kardio, na przykład jogging
Środa i czwartek – faza II – spożywamy proteiny oraz jarzyny + minimum raz ćwiczenia siłowe typu treningi z hantlami
Piątek, sobota i niedziela – etap III – spożywamy ziarna, świeże owoce, jarzyny, proteiny, prawidłowe tłuszcze + co najmniej raz aktywności odprężające takie jak joga, pilates, może posiadać nawet masaż

Dieta przyspieszająca metabolizm - 3 fazy kuracji odchudzającej

W jaki środek wszystkie fazy rozkręcają przemianę materii? Każda z faz okazuje się inna i każda pełni odmienne zadanie – rozbudza inny organ oraz hormony, ale także go nie nadwyręża zbytnio, ponieważ za chwilę etap się kończy i zaczyna być pobudzany inny organ.

Etap 1. – uspokojenie nadnerczy, zredukowanie produkowania hormonów stresu (hormon stresu kortyzol osłabia przemianę oraz ułatwia kumulowanie tkanki tłuszczowej), stabilizacja poziomu cukru w krwioobiegu, stymulowanie enzymów trawiennych, węglowodany pozytywnie oddziałują na humor

Etap 2. – odblokowanie zasobów tkanki tłuszczowej, rozwijanie się tkanki mięśniowej, stymulowanie wątroby (odpowiedzialnej za więcej niż 600 funkcji metabolicznych), pęcherzyka żółciowego (rozkłada tłuszcze) oraz trzustki (rozkłada białka)

Etap 3. – silne redukowanie tłuszczu uwolnionego w fazie 2., wytwarzanie endorfin

Ile czasu trwa dieta przyspieszająca metabolizm?

4 tygodnie, a więc 28 dni. Dla całościowego rezultatu musimy przejść pełne 4 tygodnie, nie wolno zakończyć przedtem. Jeżeli w tym okresie nie schudniemy tyle, ile chcieliśmy – możemy ją kontynuować o następny tydzień, dwa, trzy – zależnie od wymogu. Po zaprzestaniu kuracji odchudzającej – schudnięciu do oczekiwanej wagi – zachowujemy zdrowe przyzwyczajenia. Wyłącznie czy uda nam się po zaprzestaniu diety zachować naszą nową sylwetkę bez spektakularnych poświęceń, dzięki rozkręconej przemianie materii? To jest zależne tylko od nas.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie