Forskolin: działanie i opinie

Forskolin: działanie i opinie

Redakcja

2016-12-27

brak komentarzy

Kapsułki na odchudzanie Forskolin z ekstraktem z pokrzywy indyjskiej są coraz częściej używane przez ludzi z otyłością, pragnących bezproblemowo a także efektywnie uwolnić się od nadwyżki tkanki tłuszczowej. Jednak jak przy każdym nowym suplemencie, Forskolin ma także grono osób podchodzących do jego wyszczuplających cech bardzo sceptycznie. Dla tych zainteresowanych czytelników został napisany poniższy tekst przedstawiający cechy, jakie przejawia Forskolin. Właściwości tego suplementu mogą nas przyjemnie zaskoczyć. 

Jak działa pokrzywa indyjska (forskolin)?

1)przedostaje się przez błony komórkowe a także aktywuje wytwarzanie cAMP, co skutkuje uwalnianiem większych ilości tkanki tłuszczowej a zatem jej większym spalaniem w celach dodających energii

2)blokuje syntezę tkanki tłuszczowej w komórkach tzw. tkanki tłuszczowej żółtej,dynamicznie przyspiesza zrzucenie tkanki tłuszczowej w wyniku stymulacji czynności rozkładu substancji budulcowych tkanki tłuszczu (liolizy) z równoczesnym średnim rozwojem mięśni, co sprzyja wzrostowi tzw. beztłuszczowej wagi

3)aktywuje w komórkach tłuszczowych enzym lipazy hormonozależnej (HSL) w celu uwalniania tkanki tłuszczowej zapasowej i jego transportu, zwłaszcza do pracującej tkanki mięśniowej

4)pobudza mechanizmy trawienne – stymuluje wydzielanie mi.n. kwasu solnego, pepsyny, enzymów trzustkowych

5)jest odpowiedzialna za aktywowanie cyklu Krebsa (cyklu TCA) a więc końcowego etapu redukcji tkanki tłuszczowej metabolitów powstałych z rozkładu cukrów, białek a także tkanki tłuszczowej, bez produkcji kwasu adenozynotrójfosforowego ATP, bogactwa siły dla ciała, z równoczesnym spalaniem tkanki tłuszczowej jako źródła siły na rzecz pracującej tkanki mięśniowej przez pobudzenie wydzielania trójjodotyroniny (T3) do tkanek mięśniowych

Tego typu funkcje wykazuje Forskolin - właściwości odchudzające są jednak tylko jedynymi z nich. By lepiej poznać działanie pokrzywy indyjskiej warto zapoznać się z całym wachlarzem jej cech. Jest to bowiem roślina wykorzystywana od wielu tysięcy lat w medycynie tradycyjnej. 

W przygotowanych w 2005 roku eksperymentach dowiedziono, że właściwości na odchudzanie Forskoliny wynikają z tego, iż przekształca ona kwas adenozynotrójfosforowy w cAMP, będący regulatorem odpowiadającym za rozpad tkanki tłuszczowej w naszych komórkach tłuszczowych. W wyniku jego zwiększonej produkcji kwasy tłuszczowe okazują się dużo lepiej spożytkowane w trakcie uzyskiwania siły, a dzięki temu pobudza się nasza przemiana materii i wyzbywamy się niepotrzebnej tkanki tłuszczowej.

Pastylki Forskolin posiadają czysty wyciąg z pokrzywy indyjskiej, nazywanej również pochwiatką lub koleusem. Roślina jest obecny w klimacie subtropikalnym na obszarze między innymi Indii, Nepalu, Birmy a także Tajlandii. Wyciąg z korzeni a także liści koleusa wykorzystywany był przez setki lat jako lek wspierający pracę mięśnia sercowego, uśmierzający stany zapalne pęcherza moczowego a także skurcze żołądka. Ostatnio uczeni dowiedli także jego cechy wyszczuplające. Najważniejszą substancją czynną zawartą w koleusie okazuje się forskolina, nazwana tak na cześć fińskiego botanika – Petera Forskala.

Forskolin - jak dawkować? 

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się zażywać 2 tabletki Forskolinu na dzień – każdą z nich bezpośrednio przed potrawą, popijając obficie wodą. W 1 tabletce jest 400 mg substancji czynnej Forskolin. Kapsułki Forskolin cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród ludzi z otyłością, którzy chcą efektywnie a także w pozbawiony ryzyka sposób zmniejszyć wagę o parę nadprogramowych kilogramów. Być może wpływa na to jego działanie pozwalające pokonać choćby najbardziej uciążliwe uczucie ssania w żołądku a także prace naukowe potwierdzające jego efektywność.Ale to nie wszystko – forskolin przyspiesza także zdolność zapamiętywania a także pracę mięśnia sercowego. Kobiety z otyłością, na których prowadzono eksperymenty gubiły mniej więcej 16 nadprogramowych kilogramów w 9 tygodni a także około 8% warstwy tłuszczu. Forskolin opinie ma dość dobre i rzeczywiście w 9 tygodni możemy utracić 16 kg. Te zdumiewające rezultaty uzyskano przy zaaplikowaniu tabletek z zaledwie 10% ilością forskoliny. Opinie zwracają uwagę na jego zdolności wyszczuplające. Jeśli chodzi o suplementy na zrzucanie nadwagi to są one bardzo silne. Suplement ten okazuje się dużo korzystniejszy aniżeli przykładowo jagody acai i dużo użytkowników z całą pewnością zdecyduje się właśnie na Forskolin. Działanie zawartych w nim substancji aktywnych określa się bowiem jako wyjątkowo nieinwazyjne, ale skuteczne. 

Forskolin - właściwości odchudzające pokrzywy indyjskiej

Dokładnie dlatego Forskolin okazuje się efektywnym środkiem na zrzucanie nadwagi oraz poleca się jego używanie szczególnie osobom z dużą otyłością a także wynikającymi z niej kłopotami zdrowotnymi – ponieważ służy on także przykładowo do zredukowania nadciśnienia. Osobom, które zaufały jej oddziaływaniu udało się zmniejszyć wagę nawet o ponad 10 nadprogramowych kilogramów w przeciągu trzydziestu dni! Jeśli pragniesz przyswoić więcej info o Forskolinie, obowiązkowo sprawdź stronę producenta.

Forskolin - opinie

W kwestii forskoliny opinie okazują się bardzo dobre oraz aż 90% opini na forach internetowych to recenzje pozytywne. Dotychczas prawie nie było tabletek odchudzających, które miałyby taką renomę. Wiadomo, że opinie są jedną z fundamentalnych kwestii, gdy podejmujemy decyzje o zakupie jakiegokolwiek środka wobec tego warto spojrzeć na te najbardziej miarodajne, a więc nie tylko opinie użytkowników, lecz również badaczy.

Forskolin = 100% bezpieczny

Istotne jest to, że używanie tego suplementu okazuje się 100 % bezpieczne. Składa się on z przyjaznych substancji a także witamin, które poprawią twoją przemianę materii a także pozwolą na wypracowanie figury o jakiej marzysz. Oprócz tego wykazano, że jej używanie nie grozi zdrowiu astmatyków a także alergików, a wprost może pomóc im zmagać się z objawami ich dolegliwości. Na wstępie jednak Forskolin, czyli pokrzywa indyjska zredukuje twój apetyt a także spotęguje pracę układu trawiennego.

Pokrzywa indyjska - to mało jeszcze u nas znane zioło posiada liczne odżywcze cechy, które muszą mieć na uwadze m.in. osoby dbające o kondycję fizyczną a także walczące z otyłością. Co takiego wyjątkowego jest w owej odmianie pokrzywy, że staje się ona składnikiem suplementów diety, do których zaliczyć możemy m.in. Forskolin? Właściwości jej głównej substancji aktywnej, czyli forskoliny, obejmują nie tylko procesy przyspieszonego spalania tkanki tłuszczowej, ale i również pomagają w utrzymaniu zdrowia na wielu płaszczyznach. 

Pokrzywa indyjska - co to właściwie jest? 

Pokrzywa indyjska znana jest pod wieloma nazwami - Coleus forskohlii (łac.), polski forskolin (najważniejsza składnik czynny rośliny), pochwiatka czy szałwia indyjska. Naturalnie rośnie w umiarkowanym a także subtropikalnym klimacie – w poszczególnych częściach Indii, Birmy a także regionach Azji Południowo-Wschodniej. W medycynie hinduskiej już od wieków wykorzystywana okazuje się do kuracji wszelkiego typu schorzeń a także dolegliwości, ale dopiero niedawno stała się obiektem eksperymentów zachodnich naukowców, którzy zaświadczają jej korzystny wpływ na ludzkie ciało.

Dla zdrowotności 

W tradycyjnej medycynie korzeń pokrzywy indyjskiej używany bywa między innymi do kuracji niewydolności mięśnia sercowego, nadciśnienia, stanów zapalnych dróg moczowych, schorzeń układu oddechowego czy bezsenności. Wyciąg z pokrzywy indyjskiej w formie leków zalecany jest ludziom, którzy posiadają trudności z hormonem tarczycy i chcą wspomóc swój układ krwionośny.

Dla pięknej figury 

Najważniejszym, z punktu widzenia wzrastającego kłopotu otyłości na świecie, działaniem pokrzywy indyjskiej okazuje się wpływanie na wzrost produkcji enzymów, które ożywiają redukcję tkanki tłuszczowej. Zawarty w pokrzywie forskolin pobudza wytwarzanie związku chemicznego organicznego cAMP, który pobudza redukcję tkanki tłuszczowej w komórkach mięśniowych. Dodatkowo wpływa na tarczycę a także produkowane przez nią hormony, powodując, że zdecydowanie potęgują one metabolizm. Wyciąg z pokrzywy indyjskiej okazuje się sprawdzonym elementem, który może być wykorzystywany przez każdą zdrową osobę. W przypadku obiekcji co do bezpiecznej dawki zioła (przedawkowanie może wywoływać senność) zaleca się bezpośrednio przed jego przyjęciem przedyskutować leczenie ze specjalistą. Jednym z suplementów diety, w którym wprowadzono wyciąg z pokrzywy okazuje się Forskolin. Właściwości pokrzywy zostały dzięki niemu zamknięte w jednej, niepozornej kapsułce! 

Zobacz też

Forskolin opinie 2017


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaĆwiczenia