Ile kalorii spalamy w tańcu?

Ile kalorii spalamy w tańcu?

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Taniec w parach, taniec nowoczesny, taniec brzucha? Taniec to doskonały sposób, aby zrzucić wagę! Z wyjątkiem rozsądnego odżywiania, aktywność to podstawa efektywnego stawienia czoła zbędnym kilogramom. Jeśli nie lubisz sportu, może zainteresuje Cię taniec?

Najistotniejsze okazuje się wybranie metody treningowej właściwej dla siebie. Jeśli nie lubisz biegać albo pływać kajakiem, w ogóle nie należy się do tego przymuszać – robiąc to, na co posiadasz chęć, będzie Ci prościej zatroszczyć się o odpowiednią wagę. Brak partnera nie jest żadną barierą. Szkoły tańca prowadzą zajęcia nie tylko w parach, przeważająca ilość ofert dotyczy uczenia się samodzielnie na każdym kolejnym poziomie doświadczenia. Nie przybywają na nie jedynie ludzie młodzi, ćwiczenia te cieszą się dużym zainteresowaniem też wśród kobiet w średnim wieku.

Zalety płynące z tańca

W trakcie tańca spalamy mniej więcej 500 kcal w okresie 60 minut, dużo więcej niż w czasie gimnastyki albo aerobiku. Ta zawartość to nawet ¼ energii, którą dostarczamy w okresie jednego dnia. Taniec pomaga ćwiczyć nie jedynie tkankę mięśniową nóg – w ruchu są też ramiona, ręce czy też talia. Dzięki tej formie aktywności jesteśmy w stanie błyskawicznie zwiększyć własną sprawność, zgubić zbyt duża ilość tłuszczu czy też modelować figurę bez monotonnych treningów na sali treningowej. Taniec wyrabia dodatkowo uczucie rytmu, polepsza sprawność motoryczną oraz uczucie balansu.

Dbajmy o tkankę mięśniową

Rozgrzewka, obowiązkowa przed każdymi lekcjami, dobrze przygotuje nasze mięśnie do ruchu oraz uchroni nas przed urazami.

Zazwyczaj po ćwiczeniach trenerzy prowadzą dodatkowo rozciąganie, który jest najlepszą okazją, by zwiększyć giętkość oraz wydolność tkanki mięśniowej. Nie można się niepokoić, iż spodziewany ubytek wagi jest niewielki, niż zaplanowaliśmy albo niż wynika to z intensywności treningów. Czemu zatem nie tracimy na wadze, skoro tkanka tłuszczowa musi znikać? To nasze mięśnie powiększają masę, a jednocześnie stosunek składu naszego ciała podlegają polepszeniu.

Trening czyni mistrza

Ludzie, które przenigdy uprzednio nie tańczyły, nie mogą zrażać się pierwszymi niepowodzeniami ani porównywać się do zdecydowanie bardziej profesjonalnych koleżanek czy kolegów z zespoły. Każdy tancerz poświęca wiele czasu, aby wypracować własne zdolności, należy zatem systematycznie oraz stale trenować. Obserwowanie własnych zmian w tańcu przynosi prawdziwą satysfakcję, a przypływ endorfin po każdym kolejnym treningu może wynagrodzić choćby duży wysiłek.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport