Jak błyskawicznie zredukować wagę?

Jak błyskawicznie zredukować wagę?

Redakcja

2016-12-29

brak komentarzy

Każda z nas marzy o pięknej figurze. Najlepiej, by cel udało się osiągnąć szybko i bezboleśnie. Jednak błyskawiczne zredukowanie wagi to na ogół mit, a diety pozwalające osiągnąć efekty tak szybko równie szybko mogą przyczynić się do odzyskania utraconych kilogramów.

Pomysł na to, żeby szybko i jednocześnie sporo schudnąć wpada do głowy wielu ludziom. Najczęściej sprowokowane jest to pragnieniem zmieszczenia się w sukienkę na ślub przyjaciółki lub nagłą wakacyjną podróżą. Często chęć uzyskania szczupłej figury zmusza do podjęcia radykalnych kroków. Czy to nam się jednak opłaca?

Szybkie i efektywne zrzucanie nadwagi wymaga restrykcyjnych metod odchudzających, a takie do poprawnych nie należą. Decydując się na takie rozwiązanie należy ograniczyć się do najkrótszego możliwie czasu stosowania tego typy drastycznego jadłospisu, żeby nie odcisnął piętna na stanie naszego zdrowia. Jedną z najbardziej popularnych metod jest dieta o niskiej zawartości kalorii, a więc sławna dieta 1000 kcal. Najdogodniej byłoby, gdyby taką dietę skomponował lekarz-dietetyk, ponieważ w sposób profesjonalny ułoży on menu tak, by posiadało wszelkie wymagane składniki mineralne i witaminy. Tego typu przygotowanie diety na własną rękę jest raczej niemożliwe. Dieta Cambridge i diety light to kolejne metody, które wspomogą zmniejszenie wagi w szybkim czasie. Analogicznie jak w diecie 1000 kcal, mała wartość kaloryczna zmusza ciało do naruszenia zasobów tkanki tłuszczowej w celu uzyskania energii, której nie dostaje z jedzenia. Nie są to jednak dobre metody na dłuższą metę, albowiem z czasem ciało, by ustrzec się przed nazbyt dużą redukcją zasobów, osłabia przemianę materii, co sprawia, że tłuszcz przestaje być przekształcany w energię. Nie rekomendujemy żadnej z tych diet - są rygorystyczne i działać będą jedynie na chwilę. Zadbaj o stałe rezultaty i uniknij efektu jo-jo wybierając zbilansowaną dietę, która pozwoli ci cieszyć się nową sylwetką na dłużej. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Dieta