Jak działają tabletki z chlorellą? Efekty odchudzania

Jak działają tabletki z chlorellą? Efekty odchudzania

Redakcja

2016-10-06

1 komentarz

Chlorella to słodka alga jednokomórkowa o zielonej barwie. Poza roślinnymi elementami odżywczymi posiada także w odpowiednich ilościach koofaktory, które posiadają wartościowy wpływ na zdrowie. Chlorellę zalicza się do eukariontów, z biologicznego punktu widzenia, to alga a przy tym skomplikowana roślina z jądrem komórkowym. Nie da się jej porównywać ani mylić ze spiruliną czy algami niebieskozielonymi, są one bowiem prokarionami oraz przynależą do grupy biologicznej, do której zalicza się dodatkowo drobnoustroje. Obecnie da się odnaleźć preparaty z chlorellą, które umożliwiają jej dawkowanie. Jak więc działa na ciało a także dlaczego coraz częściej ją aplikujemy? 

Chlorella jest świetnie zbadanym „ produktem zielonym”, poświadczają to, liczne zaprezentowane analizy. W licznych tych opracowaniach przewija się powiedzenie o jej zdrowotnych cechach charakterystycznych. Wskazuje się zwłaszcza na jej cechy umacniające układ immunologiczny i umiejętność do odtruwania ciała ze szkodliwych toksyn. Jak mówią uczeni, to roślina o największej obecności chlorofili.

Chlorella - właściwości

  1. Chlorella odtruwa ciało z toksyn: ołów, rtęć, kadm, arsen, pestycydy, insektycydy oraz polichlorowane bifenyle.
  2. Chlorella stymuluje układ immunologiczny. Udowodniono, że chlorella rozbudza produkcje interferonów. Stymulują one pracę makrofagów, wskutek czego wpływają na układ odpornościowy.
  3. Chlorella wspiera gojenie ran.
  4. Chlorella jest efektywna w zapaleniu trzustki, ropotoku (krwawienie z dziąseł oraz ruszające się zęby) i w zespole napięcia przedmiesiączkowego.
  5. Chlorella może okazać się też pomocna m.in. w hepatotoksyczności, zapobieganiu skutkom intensywnego spożycia wysokoprocentowych napojów, zatruciach jelitowych, zaparciach oraz zakażeniach wirusowych, schorzeniach wrzodowych a także dermatologicznych, alergiach, zapaleniu stawów, miażdżycy naczyń krwionośnych, podwyższonym poziomie cholesterolu, wysokiemu ciśnieniu krwi, dolegliwościach z sercem, cukrzycy typu 2, zespole Epsteina-Barra, przewlekłym osłabieniu, schorzeniach powiązanych z drożdżami Candida.

Chlorella - tabletki. Opinie specjalistów

Preparaty z chlorellą najrozsądniej kupić w punktach aptecznych. Fundamentalną sprawą jest to, czy suplement posiada chlorelle, której ściany komórkowe były rozerwane. Musi być to zawarte na etykiecie. Dużo ogólnodostępnych specyfików posiada chlorelle o nienaruszonych ścianach komórkowych, co jak wiemy, powoduje, że nie posiada ona takiego działania, jakbyśmy oczekiwali. Istotne jest także to, jaka jest obecność chlorofilu. Minimalna, jedna dawka to 500mg, z czego 10 mg musi stanowić chlorofil. Produkt musi być magazynowany w szklanych, ciemniejszych opakowaniach.


Dodaj komentarz

Komentarze

megbysia

2016-10-17 11:53:54


chlorella - ostatnio dużo się o niej słyszy. sądząc po wyliczanych tutaj zaletach chyba rzeczywiście warto się nią zainteresować. może zdetrpnizować inne superfoods.

Dieta