Jak szybko zgubić oponkę na brzuchu?

Jak szybko zgubić oponkę na brzuchu?

Redakcja

2016-10-16

1 komentarz

W kobiecym ciele istnieją partie ciała, które przedstawicielki płci pięknej uważają za najbardziej problematyczne. Brzuch, ramiona, biodra, pośladki i uda - wymodelowanie każdej z tych części kobiecego ciała jest stosunkowo trudne i wymaga determinacji. Niestety w tych miejscach najczęściej gromadzi się niechciana tkanka tłuszczowa. Na szczęście istnieją sposoby na walkę z niedoskonałościami. Poznaj je wszystkie!

Zredukuj ilość spożywanych kalorii

Przyjrzyjmy się uważnie swojej diecie i swoim nawykom żywieniowym. Niestety najczęściej oszukujemy same siebie i uważamy, że w naszym jadłospisie nie ma niezdrowych produktów. Dla pewności notujmy każdy swój posiłek. Wówczas czarno na białym zobaczymy wszystkie swoje błędy żywieniowe. Wówczas postarajmy się ograniczyć ilość spożywanych kalorii o 200 do 500 kcal. To zadanie może okazać się łatwe - wystarczy wyeliminować z diety produkty przetworzone i zawierające ogrom cukru. 

Ćwiczenia na oponkę

Okazuje się, że same brzuszki nie wystarczą, by pozbyć się oponki z brzucha. Ćwiczenia doskonale się sprawdzą, gdy nie posiadamy nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niestety nie spełnią swojego zadania przy spalaniu jej nadmiaru. Wtedy musimy sięgnąć po ćwiczenia o wyższej intensywności. 

Aby pozbyć się oponki najlepszym rozwiązaniem są ćwiczenia aerobowe. To właśnie one uwidocznią ukryte mięśnie. Co więcej, aeroby pomogą pozbyć się niechcianego tłuszczyku z okolicy brzucha, ale także z bioder, ud, pleców i ramion. Korzystnym efektem ubocznym jest także poprawa kondycji, dotlenienie organizmu i ogólna poprawa samopoczucia. 

Trening aerobowy powinien trwać co najmniej 30 minut. Najlepiej, gdy czas jego trwania oscyluje w granicach 45 - 60 minut. Ćwiczenia powinno się realizować przez 3 razy w tygodniu, lecz z przerwą pomiędzy kolejnymi treningami. Dni pomiędzy aerobami powinniśmy poświęcić na ćwiczenia siłowe bądź modelujące konkretną partię ciała. 


Dodaj komentarz

Komentarze

piasecki

2016-10-21 09:58:09


wiadomo ze robienie brzuszkow to tylko dzialanie na jeden front.

DietaZdrowe odżywianie