Jak zmniejszyć wagę bez wizyty u lekarza-dietetyka?

Jak zmniejszyć wagę bez wizyty u lekarza-dietetyka?

Redakcja

2017-07-31

brak komentarzy

Najłatwiej zmniejszyć wagę na diecie skomponowanej przez specjalistę. A jak zrobić to na własną rękę?

Aby zredukować wagę bez narażania się na utratę zdrowia i ryzyko pojawienia się efektu jo-jo, najrozsądniej byłoby udać się do specjalistycznej poradni dietetycznej i wyjść z niej z konkretnymi wytycznymi określającymi to co, kiedy i w jakich proporcjach spożywać. Na takie metody nie każdy ma jednak czas i środki finansowe. W związku z tym można spróbować zrobić to...na własną rękę! Oto sposób na odchudzanie bez dietetyka.

Jak zrzucić kilogramy bez wizyty u lekarza-dietetyka?

1. Sporządź tabelę

Podziel kartkę na dwie kolumny. W 1 zapisz wszystko, co zjadasz i wypijasz w ciągu dnia, w 2 – z jakimi uczuciami się to wiąże. Jeśli np. po sprzeczce z mężem sięgniesz po pudełko czekoladowych przysmaków, w 1 zanotuj ile ich pochłonęłaś, w 2 – że kierowała tobą złość. Koleżanka z biura cię zirytowała, więc pochłonęłaś całą paczkę krakersów? W jednej kolumnie wpisz np. 150 g czipsów lub krakersów, w kolejnej – żal.

2. A teraz... dokonaj analizy danych

Po 7 dniach przeanalizuj tabelkę. Zwróć uwagę na fakt, że czasem nawet nieduży stres wyzwala chęć sięgnięcia po tuczące przekąski. Pomyśl, czy emocje i sprowokowane nimi objadanie układa się w pewne znane ci schematyczne zachowania. Widzisz je? Brawo! – właśnie zrobiłaś I krok w stronę smukłej figury.

3. Rozpoznałaś schemat? Teraz go zmień!

Spróbuj pokonać stereotypy powiązane z objadaniem się. Gdy następnym razem dojdzie do konfliktu z mężem lub niemiłej wymiany zdań ze współpracownicą, zamiast do kuchni po czekoladki lub czipsy, idź na spacer, na zajęcia z samoobrony (lub innej formy dyscypliny sportowej) lub po prostu zajmij się sobą. To pozwoli ci wyrwać się z zaklętego kręgu: złość na męża lub znajomą = zajadanie. Nadzorowanie emocji sprawi, że kilogramy zrzucisz bez wizyty u lekarza-dietetyka. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie