Masło orzechowe- idealny dodatek do diety

Masło orzechowe- idealny dodatek do diety

Redakcja

2016-09-01

2 komentarze

Dla wszystkich smakoszy masła orzechowego i orzechów mam doskonałą informację. Mają one dużo więcej walorów aniżeli wad. Zdecydowanie warto dołączyć je do jadłospisu jako źródło prawidłowych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Krążą mity, że masło orzechowe bywa tuczące a także bezwartościowe. Całe szczęście są to wyłącznie mity. I nawet na diecie możemy śmiało je jeść.

Zalety orzechów arachidowych

Orzechy okazują się bombą witaminową. Obejmują m.in. wit. z zespołu B odpowiedzialne za pomoc w syntezowaniu tłuszczów na energię i lepsze spożytkowanie sacharydów. Odnajdziemy w nich wit. A, która okazuje się nieodzowna do zachowania właściwego wzroku i wit. E, znaną jako wit. młodości. Co więcej masło orzechowe okazuje się kopalnią niacyny a także foliowego kwasu. Niacyna wspiera w działaniu układu trawiennego i pracy mózgu. Kwas foliowy jest polecany paniom bezpośrednio przed a także w czasie ciąży, z uwagi na jego ważną rolę w rozwoju człowieka. Ze względu na zawartość danych w nienasyconych kwasów tłuszczowych, masło orzechowe okazuje się doskonałe na rzecz pracy naszego mózgu.

Orzechowe masło – co trzeba przyswoić?

Dobrej jakości masło powinno posiadać minimum 90% orzechów. Pozostałe 10% bardzo często stanowią cukier a także sól. Masło produkowane jest z orzechów arachidowych (ziemnych), znajdują się one prażone w temperaturze ponad 200 °C, dzięki czemu modyfikują kolor z białego na brązowy a także otrzymuje się kremową konsystencję. Dzieję się tak, albowiem tłuszcz redukuje tłuszcz.

Nienasycone kwasy tłuszczowe

Zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają nam w redukcji warstwy tłuszczu. Dodatkowo nie można usunąć kwasów tłuszczowych z diety z uwagi na ich rolę w regulacji hormonalnej. Kobiety muszą jeść 1 g tłuszczów na kg wagi na rzecz perfekcyjnej równowagi hormonalnej, zaś faceci na rzecz odpowiedniej produkcji testosteronu powinni wydobywać 35% kaloryczności diety dokładnie z tłuszczów!


Dodaj komentarz

Komentarze

karolinakloda

2016-10-24 11:08:19


przecież to jest tłuste strasznie!

marcinkwidzinski

2016-09-09 11:43:29


To lecę kupić!

DietaZdrowe odżywianie