Metody odchudzania – zarządzaj swoim czasem (część. 1)

Metody odchudzania – zarządzaj swoim czasem (część. 1)

Redakcja

2016-07-28

brak komentarzy

Podobno czas to pieniądz, czas leczy rany, a my sami staramy się iść z duchem czasu. Nie zawsze jest to takie proste zadanie – bierzemy na siebie kolejne obowiązki, każdy deadline zbliża się wielkimi krokami. Jak w takim natłoku zajęć mamy sobie znaleźć chwilkę na zgubienie kilku centymetrów w biodrach, a co się z nim wiąże – ćwiczenia? Metody odchudzania zaczynają się od dobrej organizacji, więc niech ona będzie i naszym punktem startowym.

Ważność i Pilność

Ustalenie własnych priorytetów to połowa sukcesu. Zdecydowanie może tutaj pomóc macierz Eisenhowera, która dzieli nasze codzienne zadania według kategorii – pilne i ważne. Jak to zidentyfikować? Zadania ważne to te istotne dla realizacji własnych celów i marzeń. Zadania pilne to czynności wymagające pośpiechu. Nie wszystkie zadania są zawsze pilne i ważne, lecz to na nie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Macierz Eisenhowera pozwala spojrzeć na naszą codzienność w inny sposób. Czy zauważyliście, że niektóre z zadań nie należą do żadnej z grup? Nim warto poświęcić najmniej czasu, w zamian za to postawcie na istotne sprawy! Niech Wasze metody odchudzania należą do tej wartościowej grupy.

Cele S.M.A.R.T.

Tworzenie celów to podstawa ich osiągnięcia, dlatego gdy mówimy o odchudzaniu sprawa wygląda podobnie. Pamiętaj, by każdy sformułowany przez Ciebie cel był:

  • Prosty – Cel bez podtekstów i dwuznaczności o jasnym sformułowaniu.

  • Mierzalny – Cel mierzalny pozwala określić, czy dało się osiągnąć to, co było w planach.

  • Osiągalny – Cel ambitny, lecz realistyczny.

  • Istotny – Cel zbieżny w własnymi aspiracjami i marzeniami.

  • Określony w czasie – Cel posiadający ramy czasowe jego realizacji – w innym wypadku istnieje spore prawdopodobieństwo, że całkowicie porzucimy nasz pomysł bądź jego efekty będą po prostu kiepskie.

Nowoczesne odchudzanie

Odchudzanie możemy zaliczyć do części macierzy Eisenhowera oznaczonego symbolami „ważność i niepilność”. Zrzucenie wagi to proces, którego efekty nie pojawiają się błyskawicznie, dlatego w tej kategorii tak istotna jest systematyczność. Gdy mowa o metodzie S.M.A.R.T i określeniu celu związanego z odchudzaniem, przedstaw go w następujący sposób:

Przez 6 miesięcy (od 1 stycznia do 30 czerwca) codziennie przez godzinę będę pracować na swoją szczupłą sylwetkę – każdego dnia wykonam jedną z kilku rzeczy – pójdę na siłownię / pojeżdżę na rowerze / pobiegam / pójdę na basen / poćwiczę w domu / nauczę się gotować zdrowo / napiszę bloga o odchudzaniu i własnych efektach.

Gdy podejdziemy do odchudzania w sposób metodyczny istnieje spore prawdopodobieństwo, że osiągnięcie celu będzie nie tylko łatwe, ale również przyniesie nam kilogramy przyjemności. Przy tej okazji, warto rozważyć również wprowadzenie suplementów diety – Forskolin, które będą dodatkowo podkręcały nasz organizm do intensywniejszej pracy i tym samym szybszych rezultatów. Nic nie motywuje nas bardziej niż małe (duże) sukcesy!

Do następnego!

dimagrisci-velocemente.it


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Dieta