Najlepsze diety na wakacje, czyli jak skorzystać z sezonowych produktów

Najlepsze diety na wakacje, czyli jak skorzystać z sezonowych produktów

Redakcja

2017-07-31

brak komentarzy

Najlepsze diety na wakacje? Takie, które są szybkie, proste i skuteczne. A właściwie chodzi o jedną konkretną dietę – taką, która opiera się na produktach sezonowych, dostępnych w okresie letnim. Różnorodność owoców i warzyw to najlepsze, z czego możemy wówczas skorzystać.

W okresie letnim mamy dużo więcej siły a także stajemy się zdecydowanie bardziej aktywni. Łatwo o ogólnodostępne jarzyny a także świeże owoce, co otwiera nam perspektywy na urozmaicenie dziennego menu. Jest to także okres, w którym przestajemy chować się pod wieloma warstwami ubrań, przez co chętniej stosujemy różnorodne metody na odchudzanie. Świetnym rozwiązaniem jest zbilansowana dieta na lato. Pozwala zmniejszyć wagę o około 1,5 kg w ciągu tygodnia i, co więcej, jest zdrowa a także bardzo smaczna.

Największą efektywność uzyskamy, gdy do racjonalnego żywienia dołączymy aktywność ruchową, której sprzyja ładna pogoda, dłuższe dni a także okres urlopowy.

Zasady diety na lato - sezonowa dieta dla każdego

Jadłospis sezonowy na lato to najlepsza zbilansowana dieta wyszczuplająca w tym okresie. Dostarcza naszemu ciału około 1000 kcal na dzień a także jest bogata w jarzyny oraz świeże owoce, dzięki czemu dostarcza wielu witamin, z których najważniejsze to wit. C, E i wit. z grupy B. Dodatkowo jest źródłem włókna pokarmowego a także potasu, które systematyzują metabolizm. Jadłospis składa się z pięciu posiłków, w tym 3 głównych: porannego, obiadu a także kolacji. Nie zapominaj, by ich nie pomijać a także spożywać je systematycznie, każdego dnia o tej samej porze. Drugie śniadanie lub podwieczorek możesz w ostateczności ominąć, gdy nie będziesz mieć na nie czasu lub ochoty. Postaraj się nie spożywać już nic więcej na 3 godziny bezpośrednio przed pójściem spać, by nie nadwyrężać układu trawiennego na wieczór. Dodatkowo w okresie diety trzeba pić sporo wody mineralnej, bez gazu. To ważne, albowiem w lecie w związku z wysoką temperaturą intensywniej się pocimy. Oprócz wody można także pić ziołowe, zielone, czerwone lub owocowe herbaty.

Tak zaplanowana zbilansowana dieta zapewni powolny a także stopniowy, ale efektywny spadek wagi ciała. Tym samym jest to zdrowa a także zrównoważona dieta, która zapewni ciału wszelkie konieczne substancje odżywcze oraz zaspokoi często trudny do zwalczenia głód.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie