Naturalne odchudzanie: 10 produktów spożywczych zawierających chrom

Naturalne odchudzanie: 10 produktów spożywczych zawierających chrom

Redakcja

2016-10-06

2 komentarze

Niestety chrom występuję w niektórych produktach.  Jest ich dość niewiele.Przyjmuję się, że dzienna porcja chromu musi oscylować w granicy od 50 do 200 mcg. Niektórzy producenci  żywności podają na swoich produktach zawartość chromu.

Chrom - rezultaty 

Sporo ludzi mówi o chromie na odchudzanie, wszędzie da się znależć reklamy z produktami na spalenie tkanki tłuszczowej. ale dokładnie ile należy brać chromu, aby zredukować wagę ? Jeżeli pragniesz przyjmować chrom na spalenie tkanki tłuszczowej to należy powiększyć dzienna porcję najlepiej między 200 a 400 mcg - ta porcja jest dobra w razie intensywnego odchudzania. Najskuteczniejsze rezultaty osiągniesz gdy połączysz chrom z dietą oraz aktywnością ruchową. Dobrze wiedzieć, że tabletki z chromem zazwyczaj mają w sobie dodatkowo inne substancje np.: efedryna a także kofeina, które dodatkowo pomagają w pozbyciu się paru kilogramów.

Produkty posiadające chrom 

Największa obecność chromu znajduj się w małżach. Oprócz tego składnik ten znajduje się dodatkowo w gruszkach, mące razowej, czerwonych pomidorach, grzybach, brokułach a także orzechach laskowych.

Chrom w produktach spożywczych.

Ten składnik odżywczy możesz znależć w takich produktach jak:

  1. wątróbka
  2. drób
  3. kiełki pszenicy
  4. przetwory zbożowe
  5. suszone śliwki
  6. drożdże piwne
  7. jabłka
  8. orzechy
  9. ryby
  10. świeże owoce morza

Zioła posiadające chrom na zrzucanie nadwagi to szkłakł amerykański a także skrzyp polny.

Innym rozwiązaniem dostarczania chromu do ciała jest kupno chromu w kapsułkach. To wydatek ok. 10 zł..

Chrom na odchudzanie - ciekawostka 

Składniki spożywcze, które posiadają w swoim składzie sporą zawartość cukrów wywołują usuwanie chromu z ciała. Wobec tego w trakcie brania chromu na diecie dobrze jest przynajmniej na jakiś okres zredukować lub zupełnie zrezygnować z dżemów, słodkości, miodu oraz przesłodzonych płynów. Jest to też bardzo osobliwa zależność, ponieważ w takim wypadku brak chromu skutkuje tym, że mamy dużo większy głód. Zdecydowanie częściej sięgamy po łakocie. Zaś jedzenie słodkości eliminuje chrom z ciała.

Jak wpływa chrom na odchudzanie?

Głównie stabilizuje ilość węglowodanów w krwioobiegu. Niweluje także przemęczenie. Zmniejsza odkładanie tkanki tłuszczowej w tkankach. Spowalnia dodatkowo efekt starzenia. Warto dodać, że chrom na spalenie tkanki tłuszczowej dobrze wpływa na cholesterol - i ten zły i ten dobry. Podnosi poziom dobrego cholesterolu w krwioobiegu a zarazem zmniejsz ilość „niedobrego” cholesterolu. I co najistotniejsze redukuje głód na łakocie.


Dodaj komentarz

Komentarze

marcelapoteraj

2016-10-30 10:15:28


chrom stosowalam i rzeczywiscie odczulam mniejszy glod.

anulapalacz

2016-10-14 06:33:18


ja zawsze miałam problemy ze słodkościami. wilczy apetyt! ale chrom w tym wypadku to jest suplement specjalistyczny - przeznaczony dokładnie dla takich osób jak ja.

Dieta