Oczyszczanie jelit – domowe sposoby

Oczyszczanie jelit – domowe sposoby

Redakcja

2016-12-22

brak komentarzy

Jest dużo metod na oczyszczenie jelit w domu, w tym fundamentalna terapia lewatywą. Z pewnością słyszałaś o owej najpopularniejszej metodzie - przy udziale lewatywy - to doskonała metoda! Wyniki są niesamowite! W porównaniu z innymi metodami ten przepis jest najbardziej skuteczny, ale na nieszczęście posiada jedną wadę: wymaga sporo czasu.

Jak zrobić lewatywę w domu?

Na taki zabieg potrzebujemy 7 dni, ale musimy podporządkować mu cały plan dnia. No i nie każdy potrafi sam sobie wykonać lewatywę (choć nie jest to skomplikowane). Generalnie – detoksykacja jelita grubego przy udziale lewatywy powoduje dużo więcej problemów porównując z innymi sposobami oczyszczania. Całe szczęście na lewatywie świat się nie kończy i do wyboru mamy dużo innych opcji. I tak można przykładowo wybrać detoksykację arbuzem, kefirem, jabłkami sokami, itp.

Wszystkie metody są bardzo proste do wykonania a także mogą być robione w okresie całego życia, a Ty nawet nie dostrzeżesz, że przeprowadziłeś(-aś) jakąś procedurę. Nie powinnaś dla nich wyodrębniać jakiegoś specjalnego czasu a także nie powinnaś podporządkować swojego planu dnia. Krótko mówiąc: łatwo je dopasować do powszedniego dnia. Te metody są także wydajne, ale by były przeprowadzone z dobrym rezultatem, nie mogą być robione na “hura” - najlepiej 7 dni a jeszcze lepiej długotrwalej, bo im długotrwalej tym lepiej. W związku z tym wybierz to co dla Ciebie najskuteczniejsze: tygodniową szokową kurację oczyszczającą lub 1-2 miesięczne wykonywanie łatwych działań, które w żaden sposób nie zakłócą Twojego dziennego życia.

Pamiętaj: oczyszczanie jelit nie może być jednak przeprowadzane zbyt często! Możesz zniszczyć takimi działaniami florę bakteryjną jelit i mieć duże problemy z trawieniem w przyszłości. Dlatego staraj się podchodzić do tego rozsądnie. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaChoroby i dolegliwości