Odchudzanie – tabletki drogą do szczupłej figury?

Odchudzanie – tabletki drogą do szczupłej figury?

Redakcja

2016-07-28

2 komentarze

Przepisy na odchudzanie mnożą się w sieci Internetu. Każdy zna idealną drogę do podjęcia walki z nadwagą. Dlaczego w takim razie, jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, odsetek ludzi cierpiących na otyłość sięga 1,5 miliarda? Czy w takim razie można mówić o jakichkolwiek skutecznych kapsułki wspierających odchudzanie? Tabletki stymulujące utratę wagi dziś na tapecie. Zaczynamy!

Opinie specjalistów

Trenerzy, instruktorzy, lekarze i dietetycy zgodnie twierdzą, że utrata wagi w przypadku większości tabletek odchudzających to jedynie utrata zgromadzonej w naszym organizmie wody. Doskonale to wygląda na łazienkowej wadze, prawda? Kilogramów ubywa, my czujemy się lepiej, ale czy te idealne efekty będą trwałe? Niekoniecznie. Warto zapamiętać, że odchudzanie, by przyniosło trwałe efekty, musi bazować na utracie komórek tłuszczowych nie zaś na spadku H20.

Modne odchudzanie

Tabletki wspierające utratę wagi wchodzą na salony z jednego przekonania – czynią cuda. Wszyscy pragniemy wierzyć, że gdy będziemy przyjmować je regularnie, one zgodnie z obietnicą przyniosą nam wymarzoną figurę i szczupłą sylwetkę. Tymczasem samo łykanie kolejnych odchudzających suplementów nie jest wystarczającą opcją. Konieczne jest wprowadzenie dodatkowej aktywności. Ruch to najlepsza droga do szczupłej figury – nie zapominajmy o tym!

Intensywność ćwiczeń

Maksymalne tempo ćwiczeń potrafi skutecznie zniechęcić do kolejnych wizyt na siłowni. Z tego powodu coraz więcej dyskusji oplata się wokół intensywności. Gdyby faktycznie można było spalić więcej kalorii przy ćwiczeniach o mniejszej intensywności byłaby to świetna wiadomość dla wszystkich spacerowiczów. Szybki marsz zamiast wylewania siódmych potów na siłowni – czy to nie brzmi idealnie? Niestety prawda nie wygląda tak kolorowo. Spokojny trening możemy wykonywać dłużej niż aktywności na pełnych obrotach. Jednocześnie dłuższy czas realizacji ćwiczenia to więcej spalonych kalorii. Pomimo tych zalet, szybkie tempo jest tym bardziej pożądanym. Pozwala nam zgubić więcej kilogramów w tym samym czasie, a dodatkowo wzmacnia naszą kondycję, pracę serca i wydolność organizmu. Gdzie zatem leży złoty środek? W treningu interwałowym o zmiennym tempie ćwiczeń!

Suplementy naturalne?

Kapsułki na odchudzanie pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale czy to oznacza, że wszystkie z nich są całkowicie nieskuteczne? Całe szczęście – nie. Niektóre suplementy, np. Forskolin oparty na wyciągu w pokrzywy indyjskiej, warto wprowadzić do swojej diety, tym samym wszechstronnie ją wzbogacając. Kapsułki podkręcają tempo spalania naszych komórek tłuszczowych, dodają nam energii i dzięki nim, efekty zobaczymy szybciej. Zanim zdecydujemy się na wprowadzenie suplementacji, wybierzemy tabletki te właściwe, w których ilość substancji aktywnych będzie odpowiednia dla nas i naszego organizmu. A przy tym nie wierzmy w cuda – bez ćwiczeń nasze dodatkowe kilogramy nie znikną jak Orient Express po czarach Davida Copperfielda.

Do następnego!


Dodaj komentarz

Komentarze

justynaolenska

2016-10-16 10:42:03


ja stosowalam tabletki i moim zdaniem to nie byl efekt placebo - naprawde dzialaly.

ewcia2507

2016-10-15 19:36:37


moze nie chodzi o to, zeby tabletki zrobly za nas wszystko, bardzij chodzi o to, zeby wspomogly program odchudzania bazujacy na cwiczniach i diecie

DietaĆwiczenia