Owijanie się folią: efekty odchudzania

Owijanie się folią: efekty odchudzania

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Zabiegi body wrap obecnie znajdują się w ofercie niemalże każdego gabinetu kosmetycznego. Co spowodowało, że kobiety coraz chętniej poddają się owijaniu folią? Najsilniejszym magnesem jest obietnica - pozbycia się zbędnych kilogramów, nieestetycznej „skórki pomarańczowej” i neutralizacji toksyn z organizmu. Ale czy zabiegi body wrap są tak skuteczne jak reklamują gabinety kosmetyczne? Dziś pod lupą owijanie się folią!

Efekty odchudzania

Opinie dotyczące skuteczności zabiegów są podzielone. Jedni przekonują o sile folii w walce z niedoskonałościami, inni z powątpiewaniem kiwają głową. Obie strony są zgodne co do jednego - zabieg relaksuje, zaś użyte do niego substancje faktycznie działają nawilżająco na skórę. Niestety na tym zbieżność się kończy.

Body wrap - fakty i mity!

Lekarze jednogłośnie twierdzą, że zabiegi body wrap w żaden sposób nie wpływają na oczyszczenie ciała z toksyn. Nie istnieją żadne naukowe dowody na to twierdzenie. Owszem, użycie glinki pomoże usunąć zanieczyszczenia z porów, lecz nie ma to żadnego wpływu na oczyszczenie wątroby czy też nerek. 

Równie nieprawdziwe jest stwierdzenie, że zabiegi body wrap to panaceum na dodatkowe kilogramy. Każda redukcja centymetrów w tych najbardziej problematycznych partiach ciała jest jedynie tymczasowa i nie będzie wiecznym efektem bez zastosowania diety czy ćwiczeń. Oczywiście po zdjęciu folii możemy odnieść wrażenie wyszczuplenia, lecz jest ono jedynie chwilowe. Stała zmiana wagi wymaga więcej zaangażowania niż leżenie w folii przez godzinę.

Podobnie nieskuteczne są zabiegi body wrap, których głównym celem jest redukcja cellulitu. Z pewnością po sesji w salonie skóra będzie prezentowała się na jędrniejszą, ale to jedynie tymczasowe działanie. Nawet te najdroższe specyfiki wykorzystane w zabiegu nie są w stanie całkowicie wyeliminować tkanki tłuszczowej, zaś efekt redukcji utrzyma się co najwyżej dwa dni.

Przeciwwskazania zabiegu body wrap

Zabiegi body wrap na pewno zrelaksują i odprężą napięte ciało, lecz istnieje wiele przeciwwskazań do ich przeprowadzenia. Z wielką ostrożnością powinny do nich podchodzić osoby z wrażliwą skórą - użyte do zabiegu substancje zawierają ogrom składników zapachowych (również ziół), które mogą wywołać reakcje alergiczne. Dwa razy nad nimi powinny zastanowić się osoby, które ciężko znoszą przebywanie w ciasnych pomieszczeniach. Klaustrofobia może o sobie dać znać, gdy będziemy szczelnie owinięte gorącym przykryciem.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kobieta