Skuteczne odchudzanie dla różnych typów sylwetki: gruszka, jabłko, klepsydra!

Skuteczne odchudzanie dla różnych typów sylwetki: gruszka, jabłko, klepsydra!

Redakcja

2016-09-23

brak komentarzy

Efektywne spalenie tkanki tłuszczowej potrzebuje dopasowania diety a także treningów do typu figury. Dziewczyny o sylwetce gruszki tyją najczęściej na linii pupy oraz ud, te o sylwetce jabłka w pasie. Gdy rozpoczynamy walkę z dodatkowymi kilogramami, przeważnie na początek tracimy zbyt duża ilość nie tam, gdzie byśmy chcieli. Są mimo wszystko metody, które pozwolą uwolnić się od przybierania na wadze a także poprawić figurę zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jak powinno przebiegać efektywne odchudzanie gruszki, jabłka a także klepsydry?

Gruszka

Górna część ciała jest bardzo drobna, ramiona zgrabne, talia wąska. Zaś biodra, pośladki oraz uda duże, ponieważ na nich gromadzi się tłuszcz. ORAZ najtrudniej je wyszczuplić. Taki dylemat zdecydowanie częściej dotyczy pań niż panów.
Kuracja dietetyczna: obfita w białko, ponieważ ciało prosto zamienia je w siłę. W menu muszą się odnaleźć ryby, mięso, niskotłuszczowe sery, świeże owoce a także jarzyny. Zaleca się stronić od białego chleba, sosów, konserw i wędzonek. Poleca się także wypijanie dwu l niegazowanej wody każdego dnia.
Trening: żywotny aerobik, ponieważ wysmukla biodra. Trzeba także trenować z hantlami, by umocnić a także trochę rozbudować ramiona. Uda i pupę efektywnie wyszczuplą skoki przez skakankę. Trenuj parę razy tygodniowo, realizując 50 podskoków - ze złączonymi nogami, tym samym uderzając piętami w pośladki.

Zobacz też: Typ figury: gruszka. Jaka jest najlepsza dieta dla gruszki?

Klepsydra

Figura okazuje się proporcjonalna, ramiona duże, klatka piersiowa rozbudowana, widocznie zarysowane wcięcie w talii a także pełne nogi. Tłuszcz rozkłada się jednakowo, ale jedynie przy niewielkiej nadwadze. Gdy przekroczysz granicę, tłuszcz zgromadzi się przede wszystkim na ramionach.
Jadłospis: da się spożywać absolutnie wszystko (z odstępstwem pokarmów smażonych), ale w maleńkich porcjach. Zaleca się także powstrzymać się od z płynów przesłodzonych oraz spożywać mineralną wodę niegazowaną.
Program: ładną figurę pomoże zachować pływanie, ponieważ jednakowo wysmukla ramiona oraz nogi.

Jabłko

Duże oraz zaokrąglone ramiona, klatka piersiowa szeroka, z dostrzegalnie zaznaczonymi, choćby u panów, piersiami (przy tym typie budowy u pań są one niezmiennie bardzo znaczne). Talia słabo zarysowana, brzuch wydatny. Nogi bardzo długie a także szczupłe. Tłuszczyk gromadzi się przede wszystkim na brzuchu.
Dieta: najlepsza okazuje się niskotłuszczowa. Powinno się wystrzegać się tłuszczów zwierzęcych a także smażonych pokarmów. Świetnie jest spożyć sporo ryb, drobiu, nabiału, jarzyn a także owoców wzbogaconych o błonnik (jeżyn, porzeczek, moreli oraz fig). Jak ognia musimy unikać łączenia tłuszczu a także węglowodanów, przykładowo w słodyczach. Do popijania najlepsza będzie niegazowana woda mineralna.
Ćwiczenia: polecany okazuje się aerobik oraz trening na rowerze, ponieważ pomagają wyeliminować zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej z brzucha.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaĆwiczeniaKobieta