Skutki uboczne diety Cambridge mogą zrujnować Twoje zdrowie!

Skutki uboczne diety Cambridge mogą zrujnować Twoje zdrowie!

Redakcja

2016-12-25

brak komentarzy

Dieta Cambridge = jedynie 400 kcal na dzień w artykułach instant. Czy taka dieta jest zdrowa a także sprawdzona? Eksperci od lat rozmawiają na ten temat. Jednak desperaci, którzy chcą wyeliminować nadprogramowe centymetry, nie myślą nad skutkami. Sięgają po składniki Diety Cambridge. Skąd taka sława tego kontrowersyjnego jadłospisu?

Specjaliści ds. żywienia są zdania, że powodem może być jej dostępność a także gotowe składniki. Po prostu nie musimy martwić się o przyrządzanie jedzenia – mamy je podane na tacy.

Jadłospis Cambridge polega na jedzeniu przygotowanych, otrzymywanych fabrycznie elementów diety, takich jak batony, sproszkowane zupy, soft-drinki, zamiast stosowaniu zbilansowanych składników odżywczych. Jadłospis promowany jest na wielu portalach a także forach internetowych. Plusem ma być ponoć oszczędność czasu w przygotowaniu jedzenia i jego dostępność w formie wysyłkowej.

Wpływ diety Cambridge

Jadłospis zapewnia utratę ok. 3 kilo w ciągu tygodnia. Aby zyskać ten wynik, musimy mocno zredukować zbędne kalorie, choćby do 400 kcal na dzień.

Jadłospis składa się z 2 etapów. Pierwszy etap trwa 21 dni. W jego trakcie panie jedzą 3 dania na dzień, płeć brzydka 4. To etap ścisły. Proszek z przygotowanych saszetek jest rozrabiany z wodą do konsystencji zupy lub budyniu, podawany na ciepło lub zimno. Obowiązuje absolutny zakaz spożywania słodzonej herbaty a także kawy, i obowiązek wypijania 2 l wody mineralnej na dzień. Faza druga jadłospisu trwa 2 tygodnie oraz zakłada zdecydowanie bardziej zróżnicowane menu – włącza się w niej normalne jedzenie.

Dieta Cambridge – działania niepożądane

Codzienne sięganie po przygotowane preparaty wpływa na pojawianie się zaparć, których skutki mogą okazać się dotkliwe dla naszego zdrowia. Stale obserwowane jest również wyczerpanie ciała przy aktywności, sprowokowane niewystarczająco częstym spożyciem kcal i nieodpowiednio zrównoważoną dietą, która musi być ustalana indywidualnie. Jadłospis Cambridge ma dużo przeciwwskazań dla zdrowia. Z jednej strony bywa dietą „ostatniej szansy” dla użytkowników z dużą nadwagą, z drugiej – z uwagi na szereg schorzeń towarzyszących otyłości, bywa dietą niebezpieczną dla naszego zdrowia. Zaburza ona absorpcję medykamentów a także może przyczynić się do kłopotów w pracy narządów. Nie zapominajmy, że zdrowa zbilansowana dieta wyszczuplająca musi dostarczać pokarmy, które posiadają konieczne substancje odżywcze w odpowiednich proporcjach, np. białko, cukry, tłuszcze i witaminy a także sole mineralne. Przyjmowanie niezbilansowanego, przetworzonego jedzenia, mimo gwarancji efektywności w pozbyciu się paru kilogramów, może szybko prowadzić do kłopotów zdrowotnych a także groźnego efektu jo-jo. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie