Spróbuj daktyli i przekonaj się o ich zdrowotnych właściwościach!

Spróbuj daktyli i przekonaj się o ich zdrowotnych właściwościach!

Redakcja

2017-02-06

brak komentarzy

Daktyle to 1 z kategorii bakalii, które dość często są używane w naszej rodzimej kuchni. Ten znany dodatek do deserów nie ma bardzo słodkiego smaku, ale ma masę zalet na rzecz naszego żołądka. Przekonajcie się, czy zaleca się jeść daktyle.

Daktyle – cechy

W składzie daktyli możemy doszukać się wielu korzystnych na rzecz naszego zdrowia składników. Wśród nich na I plan wysuwa się prozdrowotny błonnik pokarmowy. Oprócz niego, zaleca się także przykuć uwagę na wszechobecne przeciwutleniacze, sole mineralne w tym głównie potas a także wapń i wit..

 Zastosowanie daktyl

iZnaczna ilość włókna pokarmowego warunkuje dobroczynny wpływ daktyli na działanie układu trawiennego. Związek taki pobudza perystaltykę jelit, co efektywnie zapobiega tworzeniu się zaparć. Daktyle normalizują także pH soku żołądkowego, co nie wyłącznie stanowi element zapobiegania zgagi, ale okazuje się dość dobrym wyborem na rzecz ludzi borykających się z kłopotami nadkwasoty. Owoce daktylowca mają także tryptofan. Związek taki okazuje się zaliczany do grona aminokwasów, które umacniają syntezę serotoniny. Poziom tego hormonu okazuje się niski w razie zespołu jelita drażliwego. Błonnik obniża także zakres glukozy w krwioobiegu. Jednak z uwagi na wysoki IG (103), daktyle nie mogą stanowić elementu diety ludzi walczących z cukrzycą.

Nie dla wszystkich

Jednak nie dla wszystkich daktyle staną się właściwe. Mowa tu o wspomnianych uprzednio cukrzykach, którzy powinni ich unikać z uwagi na wysoką zawartość danych w cukrów prostych a także istotny IG. Jadłospis uboga w daktyle musi być wykorzystywana przez chorujących na nieżyt bądź cierpiących na kolkę żołądkową. Z kolei zawarta w składzie tyramina może potęgować objawy migreny, wobec tego świeże owoce te nie są rekomendowane dla ludzi mających częste dolegliwości z bólami głowy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie