Suszone owoce- czy wszystkie są zdrowe?

Suszone owoce- czy wszystkie są zdrowe?

Redakcja

2016-09-29

2 komentarze

Suszone świeże owoce są łatwo dostępne, słodkie a także pożywne. Budzą świetną alternatywę dla słodkości! Ochoczo sięgamy po nie na kuracji, by uatrakcyjnić poranny posiłek lub zwyczajnie dostarczyć sobie pełnowartościową przegryzkę. Ale czy wszystkie przysmaki w takiej formie da się przegryzać między posiłkami bez ograniczeń? Sprawdź, które spożywać, a których dobrze się wystrzegać!

Daktyle- tak

Daktyle to świetny substytut dla słodkości. Są słodkie oraz "ciągnące się", nadają daniom karmelowy posmak. Powodują skoku cukrów w krwioobiegu, dzięki czemu spełniają oczekiwania w menu chorujących na cukrzycę. Tymi owocami swobodnie da się podmienić cukier w deserach oraz wypiekach. Opłaca się kupić świeże daktyle, dodatkowo z pestką - mają najwłaściwszy smak, prędzej zaspokajają zachciankę na słodkości.

Śliwki a także aronia- tak

W twojej diecie nie brak znanych jagód goji? Nie zapominaj, że to nie jedyny super food. Pośród suszonych owoców potężną moc posiadają dodatkowo śliwki, które są jednym z najskuteczniejszych skarbnic przeciwutleniaczy. Naturalnie mowa o tych suszonych naturalny, a nie oblanych mleczną czekolada. Pamiętaj też o aronii! Taki dar natury filtruje krew oraz zapobiega anemii. 

Suszone banany- nie

Czy wiesz, że suszone banany to artykuł, który nawet nie leżał na słońcu? "Chipsy" bananowe są tak naprawdę owocem smażonym w tłuszczu, czemu zawdzięczają twardą a także chrupiącą konsystencję. Pełnowartościowy suszony banan ma całkowicie odmienną kondycję - zachowuje pierwotny formę, okazuje się miękki, a przy tym niesamowicie słodzony. Taki produkt można nabyć w sklepie z ekologiczną żywnością. I okazuje się on na pewno zdecydowanie bardziej fit! 

Kandyzowany ananas- nie

Ananas to owoc, który sam w sobie posiada sporo węglowodanów. Musisz się wystrzegać go w ususzonej, kandyzowanej wersji - taki produkt jest prawdziwą bombą kaloryczną! Postaw na naturalne suszone owoce, które nie są wzbogacane w sztuczne dodatki. Warto, gdyż ananas ma bromelinę przyśpiespieszającą przemianę materii! 


Dodaj komentarz

Komentarze

euflorynb

2016-10-16 10:47:13


rodzynki są pyszną przekąską, morele mniam mniam!

alexjanik

2016-10-15 19:42:55


niektore to sa po prostu tuczace

DietaZdrowe odżywianie