Wino a odchudzanie. Czy lampka zaszkodzi?

Wino a odchudzanie. Czy lampka zaszkodzi?

Redakcja

2016-10-26

brak komentarzy

Odchudzanie i wino - czy taka kombinacja może przynieść nam oczekiwany skutek w postaci szczupłej i zgrabnej sylwetki? Ostatnie badania naukowców wykazały, że spożycie czerwonego wina może nie tylko pozytywnie rzutować na nasze zdrowie, ale również zablokować powstawanie komórek tłuszczowych. Aby na pewno?

Wnioski amerykańskich naukowców

Według wniosków ekspertów wino jest trunkiem wskazanym dla osób borykających się z problemem otyłości. Rezultaty wieloletnich badań zostały wydane na łamach magazynu „Journal of  Nutritional Biochemistry” i wprawiły w zachwyt miłośników wysokoprocentowego trunku. Ich zdaniem umiarkowane picie wina (oraz soku z czerwonych winogron) wspomaga procesy metaboliczne i polepsza pracę otłuszczonej wątroby. 

Aby temu dowieść, naukowcy stworzyli sztuczną i pokrytą tkanką tłuszczową wątrobę, aby przypominała maksymalnie organ osoby otyłej. Następnie poddali ją działaniu czterech związków chemicznych występujących w winogronach. Okazało się, że pod wpływem jednego z przeciwutleniaczy - kwasu elagowego - komórki tłuszczowe przestały rosnąć i się namnażać. Dodatkowo, usprawnił się metabolizm kwasów tłuszczowych, z którymi szczególnie zmaga się wątroba. 

Chociaż wyniki badań są niezwykle obiecujące, naukowcy przestrzegają - odchudzanie a wino w nieograniczonych ilościach się nie sprawdza. Zarówno wino, jak i sok winogronowy powinno być spożywane w umiarem, a nie wykorzystywane jako doskonały środek na odchudzanie. Szczególnie, że udowodniono jedynie polepszenie funkcjonowania wątroby dzięki niemu, a nie zdolność do zrzucenia nadprogramowych kilogramów. 

To jednak jest obiecujące dla wielu ludzi, ponieważ to może dzięki winogronom uda się opracować dietę idealną dla osób borykających się z problemem otyłości, a tym samym otłuszczonym organem.

Wino to nie wszystko

Warto jednak mieć na uwadze umiar, bo to w nim tkwi sekret każdej odchudzającej diety. Nie zapominajmy jednak, że dieta to tylko połowiczny sposób na sukces, albowiem do kompletu potrzebny jest również trening. Szeroki wachlarz zajęć, które pojawiają się dosłownie na każdym kroku sprawia, że każdy bez trudu znajdzie aktywność odpowiednią dla siebie i swoich zainteresowań. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie