Zdrowe odchudzanie: motywacja (cytaty)

Zdrowe odchudzanie: motywacja (cytaty)

Redakcja

2016-11-27

brak komentarzy

Jak zmotywować się do stawienia czoła zbędnym kilogramom? Na początek powinnaś tego z pewnością chcieć oraz szukać celu, dla jakiego zaczynasz odchudzanie. Motywacja (cytaty niżej) nadejdzie, gdy osobiście na nią zapracujesz. Okazuje się, iż bodźców do działania jest rzeczywiście dużo.

Mimo powszechnemu mniemaniu do stawienia czoła zbędnym kilogramom musimy się naszykować

“Od poniedziałku zaczynam chudnąć” Nadciąga poniedziałek na początek jesz połowę porannego posiłku (o ile w ogóle posiadasz je w planie), następnie jakąś przegryzkę. Gdy nadchodzi się pora obiadowa czujesz pierwszy nieposkromiony apetyt, ale jeszcze go wytrzymujesz. Wracasz do mieszkania, ale ssanie w organizmie okazuje się już na tyle uciążliwe, iż odpuszczasz sobie rozpoczętą dietę. Jak zazwyczaj kończy się fiaskiem - czy Ty także tak rozpoczynałaś własne spalenie tkanki tłuszczowej?

Jeżeli tak, to oznacza, iż robisz główne omyłki, których da się uniknąć, a których zrozumienie pozwoli zachować zamierzony cel. Pisaliśmy już w naszych tekstach o tym jak podchodzić do stawienia czoła zbędnym kilogramom od strony żywieniowej, czy w ogóle powinnaś tracić na wadze, jak poprawiać własne złe przyzwyczajenia odżywiania itp. Obecnie skupimy się na wyszykowaniu innej sfery naszego ciała do diety, a mianowicie o tym, jak nie tracić motywacji do działania. Zachęcamy do przeczytania tego artykułu tylko ludzi z otyłością oraz nadwagą.

Zwizualizuj własny sukces.

Posiadasz 30 kg otyłości. Okres, który upłynie zanim osiągniesz własną wyśnioną wagę, to odległość co najmniej pół roku. By nie złamać się trakcie korzystania z jadłospisu, pomyśl, co czeka Cię za takie pół roku jak będziesz trzymać określonych zasad. Pomyśl jak wówczas pięknie będziesz się czuć, jak inni będą Cię wychwalać, będziesz mogła włożyć ciuchy o parę rozmiarów mniejsze. W razie bardzo znacznej nadwagi każdy kilogram mniej, to droga bliższa do zapobiegania dolegliwości albo do polepszenia kondycji. W ogóle nie musi być takie trudne odchudzanie. 

Motywacja (cytaty):

"Droga do zwycięstwa jest zawsze w budowie."

"Ból, który odczuwasz dziś będzie siłą, którą odczujesz jutro."

"By odnieść sukces Twoje pragnienie zwycięstwa musi być wyższe niż obawa przed porażką."

To motywujące myśli pomogą przeżyć najtrudniejsze minuty. Poznaj moc słowa oraz ulubione cytaty powieść w widocznym miejscu. Mogą one być umieszczone obok perfekcyjnej sylwetki, do której dążysz.

Znajdź pasje.

Gdy ustalisz cel oraz sens własnego zrzucania wagi, pomóż głowie nie myśleć o dodatkowych zakąskach. Nie myśl stale o posiłku, to wyłącznie Cię rozdrażnia czy też kusi do złamania określonych zasad, których postanowiłaś przestrzegać. Postaraj się znaleźć w sobie jakieś miłości, pasje, na które będziesz poświęcać wiele wolnego czasu i które odciągną Cię od myśli przekąszenia czegoś słodkiego. Najdogodniej szukać hobby daleko od kuchni. Wiele przebywać poza domem, a w czterech ścianach zajmować czymś ręce. Dość niepopularne teraz szydełkowanie czy robienie na drutach, jest w stanie zająć dużo czasu, a a także rezultaty tej pasji powodują wiele radości i zadowolenia.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaĆwiczeniaZdrowe odżywianie