Jak wybrać siłownię?

Jak wybrać siłownię?

Redakcja

2016-10-09

2 komentarze

Do lato zostało jeszcze dużo miesięcy, w związku z tym obecnie jest idealny okres na intensywną pracę nad sylwetką. Początek roku to najgorętszy czas na siłowniach, gdy wiele z nas w ferworze postanowień wykupuje karnet oraz uroczyście oświadcza, że zaczyna trenować. Ten pierwszy kłopot na drodze ku perfekcyjnej sylwetce to wybór sali treningowej. Zobacz, na co przykuć uwagę przed kupnem karnetu.

Bliska lokalizacja

Skuś się na siłownię, która jest niedaleko twojego miejsca zamieszkania. Na nieszczęście jesteśmy leniwi – jeżeli do sali treningowej musimy jechać autem lub komunikacją miejską, wzrasta ryzyko, że nie będzie nam się chciało dojeżdżać. Z całą pewnością wobec tego dobrze szukać sali treningowej niedaleko mieszkania. Możesz także rozejrzeć się za klubem fitness w okolicy pracy. Jeżeli masz ochotę pójść na trening natychmiast po zakończeniu służbowych obowiązków, takie rozstrzygnięcie może się u ciebie sprawdzić.

Właściwa pora treningów

Przed wyborem sali treningowej, opłaca się odwiedzić parę różnorodnych miejsc. Nie zapominaj, by uczęszczać tam o tej porze, w której planujesz trenować. Sprawdzisz sposób, czy jest wiele trenujących oraz jak prezentuje się dostępność interesujących cię maszyn. Skontroluj także, czy w siłowniach są rabaty na określone godzinny treningów, na przykład bonusy na poranne wejścia. 

Czystość na wstępie

Czy wiesz, że maszyny na sali treningowej to wylęgarnie drobnoustrojów? Poświadczyły to analizy wykonane w Stanach Zjednoczonych. Rinowirusy, a więc wirusy powodujące grypę, znaleziono na dużej grupie akcesoriów na siłowni. Jeżeli maszyny nie są systematycznie czyszczone oraz dezynfekowane, możesz zachorować w czasie treningów! 

Zwiedzając różnorodne kluby fitness, zwróć uwagę, czy obsługa wyciera maszyny oraz czy w obiekcie okazuje się czysto. Jeżeli nie możesz określić, jak siłownia dba o higienę, możesz przychodzić na aktywność ze swoimi chusteczkami antybakteryjnymi oraz wycierać rączki przyrządów i ciężary, zanim będziesz trenować.


Dodaj komentarz

Komentarze

jkonieczna

2016-10-21 10:04:12


ta kwestia z higieną jest warta uwagi. rzeczywiście chyba mało osób na to zwraca uwagę. a jednak to jak z basenem - wilgoć itp., spoceni ludzie z uwagi na wysiłek. trzeba uważać.

pebe78

2016-10-16 10:38:41


lokalizacja, z doswiadczenia wiem, b. ulatwia zachowanie systematycznosci.

Ćwiczenia