Jakie sporty mogą uprawiać osoby z bólem kręgosłupa?

Jakie sporty mogą uprawiać osoby z bólem kręgosłupa?

Redakcja

2016-10-16

1 komentarz

Osoby chorujące powodu bólów pleców wielokrotnie sądzą, że nie są w stanie wprowadzać jakichkolwiek treningów ani trenować sportów. Nie jest to prawda. Treningi nie jedynie są możliwe, lecz również zalecane. Mogą w znaczny sposób zwiększyć kondycję fizyczną pleców pod zastrzeżeniem, że będzie to właściwie dopasowana aktywność.

Bieg

Jogging zyskało złą sławę wśród ludzi chorujących na bóle pleców, mimo wszystko wbrew temu może wspomóc kręgosłup. W okresie biegu jest on jednakowo obciążony, krążki międzykręgowe doświadczają właściwy nacisk, dzięki czemu dobrze funkcjonują. Musimy mimo wszystko zdawać sobie sprawę, że by bieg było godne zaufania zaleca się posiadać właściwy strój. Na wstępie buty, które będą amortyzowały stopę w okresie biegu. Ponadto zaleca się selekcjonować trenowanie joggingu w lesie, na łąkach, w lesie, w miejsce na asfalcie i chodnikach, na których może dojść do urazów kończyn.

Narciarstwo

Niektórzy czując bóle pleców rezygnują z owych dyscyplin jak narciarstwo. Nie jest to niezbędne, jeśli specjalista nie uzna, że problem jest nazbyt niebezpieczny. Dodatkowo narciarstwo może polepszyć stan pleców i zminimalizować ich bóle. Zaleca się mimo wszystko pamiętać adekwatnej pozycji i technice jazdy, dzięki czemu nie jest się narażonym na kolizje, a kręgosłup, krążki między kręgami i mięśnie działają właściwie.

Tenis

Tenis zyskuje sobie coraz większą sławę, mimo że raczej nie z uwagi na swoją pomoc przy dolegliwościach z kręgosłupem. Mimo wszystko by obronić się przed dolegliwościami układu kostnego zaleca się już go trenować. W ten sposób posiada się silne mięśnie grzbietowe, uda i ramiona. Najdogodniej rozpoczynać grę w tenisa pod okiem doświadczonego instruktora, ze względu na to że niewłaściwa pozycja może przyczynić się do w gorszym przypadku - kontuzji.


Dodaj komentarz

Komentarze

gosiaorybaldyga

2016-10-18 18:43:18


lepiej zapobiegac i na pcozątek po prostu chodzić na korektywę

ĆwiczeniaSport