Orbitrek a ciąża - czy te ćwiczenia mogą być niebezpieczne?

Orbitrek a ciąża - czy te ćwiczenia mogą być niebezpieczne?

Redakcja

2016-10-16

1 komentarz

Ciężarne kobiety bardzo często rezygnują z aktywności fizycznej w obawie o dziecko. Całkiem niesłusznie! Oczywiście w stanie błogosławionym należy zachować szczególną ostrożność, aby nie zaszkodzić przyszłemu dziecku. Dzięki aktywności nie tylko będzie łatwiej wrócić do formy sprzed porodu, ale i skutecznie poprawimy sobie nastrój w otoczeniu szalejących hormonów. Jakie są polecane treningi w ciąży? Orbitrek a ciąża - czy to dobry pomysł?

Trening w domu czy na dworze?

W domu dopuszczalna jest każda forma aktywności, oczywiście w umiarze. Zawsze jednak warto skonsultować plan treningowy z lekarzem prowadzącym. Najlepsze ćwiczenia, które możemy zafundować swojemu organizmowi to bez wątpienia nordic walking, ćwiczenia mięśni Kegla i aqua aerobic. Kobieta w ciąży może biegać, lecz na krótszych dystansach i mniej intensywnie niż do tej pory (najlepiej wyłącznie w drugim trymestrze). Niemniej jednak, ze względu na ryzyko kontuzji, rekomendujemy ćwiczenia w domu bądź na siłowni pod okiem profesjonalnego trenera personalnego. 

Przyrządy do ćwiczeń dla mam

  • rower stacjonarny - z rowerka możemy korzystać zarówno na siłowni, jak i we własnym domu. Dzięki temu zapewniamy sobie bezpieczeństwo użytkowania i możliwość przebywania w ciepłym pomieszczeniu. 
  • bieżnia - dzięki bieżni możemy pozwolić sobie na bieganie bez wychodzenia z domu, przez co również zwiększamy bezpieczeństwo treningu w porównaniu z biegiem po mieście. Ponadto jeżeli poczujemy się gorzej możemy przestać i odpocząć. 
  • orbitrek - szczególnie narząd polecany kobietom w ciąży. Cechuje się prostotą działania i umiarkowanym wysiłkiem.
  • hantle - te niewielkie przyrządy nie zajmują wiele miejsca w domu i świetnie sprawdzają się w utrzymaniu prawidłowej wagi. Należy jednak pamiętać, że podczas ćwiczeń należy nie przesadzać z ciężarem.

Pamiętaj, by ćwiczenia stale kontrolować z trenerem personalnym i lekarzem prowadzącym.


Dodaj komentarz

Komentarze

izabelazajac

2016-10-18 18:44:41


cieszy mnie bardzo ze zrywa sie tutaj z tym stereotypem, ze niby przyszla mama nie moze cwiczyc. we wszystkim mozna przeciez zachowac odpowiedni umiar.

Sport