Trener personalny - opinie

Trener personalny - opinie

Redakcja

2016-11-27

brak komentarzy

Treningi personalne są interpretowane jako dobro luksusowe, zarezerwowane dla wąskiego grona osób. Czy na pewno? Jeszcze kilka lat temu  trenowanie pod okiem trenera personalnego, czy chociażby systematyczne konsultacje z nim, były uznawane w kategoriach fanaberii, na którą mogły pozwolić sobie bogate człowieka. Teraz niemalże każdy klub fitness zapewnia tego usługi. Coraz trudniej napotkać osobę, korzystającą z oferty fitnessowej klubów, która nie miała przenigdy kontaktu z instruktorem personalnym. Nasze zarobki stopniowo rosną, wiedza dbania o zdrowie jest coraz wyższa, a dostępność owych usług coraz prostsza. Ile wynosi cena treningu personalnego? Z czego w zasadzie wynika poziom ceny i czego możemy spodziewać się? Trener personalny - opinie są podzielone.

Co nam proponuje instruktor personalny?

Instytucja trenera personalnego okazuje się szeroka i zakłada kompleksowe podejście do oczekiwań konsumenta. W większości sytuacji, pierwszym impulsem do zgłoszenia się do trenera personalnego jest ochota polepszenia swojej postury oraz całościowej kondycji fizycznej. Wyraża się to przeważnie przez rozpisanie programu treningowego, konsultacje dietetyczne czy wspólne trenowanie oraz nauka techniki treningów. W teorii na tym da się zamknąć wachlarz oferty, którą posiadają instruktorzy. W teorii, ponieważ tak naprawdę okazuje się, iż oferta instruktorów bywa wiele szersza.

Dobry instruktor personalny jest w stanie Cię dobrze zmotywować oraz pozwala Ci wyznaczać następne cele. Często obserwowałem relacje, w których trener stawał się „najlepszym kumplem z sali treningowej”. Dzięki dobrze prowadzonemu programowi treningowemu, jest w stanie rzutować na nasze zdrowie: rozładować zdenerwowanie, rozbudzić, czy zwyczajnie wprowadzić w korzystny stan psychiczny. Okazuje się z upływem czasu, iż dokładnie taki terapeutyczny aspekt pracy zawodowej trenera jest najistotniejszy z punktu wzroku konsumenta.

Instruktor personalny musi podchodzić holistycznie do własnych podopiecznych. Oczywiste jest, iż jego fundamentalnych rolą jest poprowadzenie ćwiczeń indywidualnych. Jego wysiłek nie kończy się na 60 minutowym treningu personalnym. Ćwiczymy z ludźmi 24h/24 h. Trener powinien mieć wpływ na wszelkie aspekty zdrowotne własnego konsumenta tak, by modyfikować jego tryb życia na korzystniejszy dla zdrowia. Co przez to rozumiemy? Kilka:

- konstruowanie świadomości fizycznej swojego organizmu (przykładowo czemu bolą mnie plecy w odc. lędźwiowym)
- uczenie odczytywania symptomów sygnalizowanych poprzez ciało (na przykład z czego wynikają skurcze)
- nauka świadomych zakupów/konsumpcji (na przykład wybieranie odpowiednich produktów spożywczych, potraw w lokalu)
- pomoc w organizacji dnia pracy z punktu widzenia prozdrowotnego (na przykład organizacjach pokarmów)

Pomimo tylu walorów, nie w każdym przypadku pozytywnie wypada trener personalny. Opinie są podzielone, bowiem podstawowym zarzutem tej współpracy okazuje się cena. Co powoduje, iż nie wszyscy mogą sobie pozwolić na prywatną opiekę eksperta. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport