Trening – jakie przynosi korzyści?

Trening – jakie przynosi korzyści?

Redakcja

2016-07-28

1 komentarz

Czy wiedzieliście, że sport działa odmładzająco i sprawia, że myślimy pozytywnie? Ale czy to wszystko, co kieruje ludźmi do spędzania kilku godzin na siłowni i podejmowania wyzwania w maratonach. Oczywiście, że nie! Gdzie jeszcze możemy szukać korzyści? W moim zestawieniu!

Długość życia

Czy wiecie, że regularne ćwiczenia skutecznie przedłużają długość życia? Dzieje się tak za sprawą spowolnienia procesu wytwarzania wolnych rodników. Od dzisiaj receptą na młodość jest tylko sport!

Aparat ruchowy

Regularna aktywność ruchowa poprawia wytrzymałość i wzmacnia siłę systemu mięśniowego oraz stawów. Jednocześnie sport przyczynia się do wzrostu gęstości kości. Ruch to także droga do obniżenia ryzyka osteoporozy. Dzięki nimi zmniejszają się bóle kości i przede wszystkim kręgosłupa.

Systemy

Ruch korzystnie wpływa na układ krwionośny – obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, stabilizuje ciśnienie krwi, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko zawału i udaru. Aktywność sportowa zwiększa wydolność mięśnia sercowego i poprawia stopień ukrwienia pozostałych organów, tkanek, mięśni. W konsekwencji nasz organizm jest lepiej zaopatrzony w tlen i wartościowe składnik odżywcze. Sport to także wsparcie dla systemu immunologicznego, co sprawia, że człowiek jest mniej podatny na choroby. Ruch dodatkowo zwiększa wydolność płuc. Dużo korzyści, prawda?

Trening

Rozpoczynając ćwiczenia, postawmy na motywacyjne i merytoryczne wsparcie ze strony trenera. Gdzie go znaleźć? Wystarczy wejść na stronę www.lepszytrener.pl i zapisać się na zajęcia online. Zadanie jest proste i zajmuje nie dłużej niż 3 minuty! Już dziś czerp korzyści ze sportu i zostań mistrzem w wybranej dyscyplinie!

Ja się zapisałem, a Ty?


Dodaj komentarz

Komentarze

chrupekto

2016-10-16 10:43:57


trening tylko z trenerem!:)

Ćwiczenia