4 błędy w farbowaniu włosów. Ty też je popełniasz?

4 błędy w farbowaniu włosów. Ty też je popełniasz?

Redakcja

2016-10-16

brak komentarzy

Tańszą opcją dla farbowania włosów w salonie fryzjerskim jest samodzielne ich farbowanie w mieszkaniu. By rezultat był zgodny z przewidywaniami, a włosy pozostały zdrowe, zrealizowanie owego zabiegu wymaga wiedzy i predyspozycji. Często panie wykonujące koloryzację włosów w zaciszu łazienki popełniają elementarne omyłki. Które?

Brak próby uczuleniowej przed farbowaniem włosów

Zanim użyjemy farby do włosów, musimy wykonać próbę alergiczną. To bardzo istotne, gdy planujemy wypróbować nowy, obcy nam dotąd artykuł. Szczególnie istotnym elementem farbowania w mieszkaniu jest zorganizowanie próby alergicznej. Teraz wzrasta liczba ludzi uczulonych na różnorodne produkty, w tym składowe farb do włosów, wobec tego tak istotne jest zrealizowanie takiego testu. Jak wykonać próbę alergiczną? Szczegóły odnajdziemy w ulotce informacyjnej. Przeważnie powinno się nanieść niewielką zawartość rozrobionej poprzednio farby na skórę w zgięciu łokcia i spłukać po upływie 15 minut. Nastepnie przez 2 dni obserwujemy fragment skóry. Jeśli pojawi się wysypka, będziemy czuć pieczenie, to znak, że musimy wycofać się z użycia danego artykułu.

Rozrobienie farby nazbyt wcześnie

Opłaca się wiedzieć, że farba już po rozrobieniu (połączeniu we właściwych proporcjach kremu koloryzującego z utleniaczem) błyskawicznie się utlenia. Co to oznacza? Zmienia swój odcień i cechy. Jeśli planujemy pokryć nią nie wyłącznie odrosty, ale włosy na całej długości, musimy rozrobić ją dwa razy. Początkową partię wykorzystujemy na czubku głowy, a następną na pasma i końcówki włosów.

Nieprzestrzeganie zalecanego momentu farbowania

Wiadomość o tym, ile czasu musimy przetrzymywać farbę na pasmach, jest zawarta w instrukcji (każda farba posiada inny skład, zatem fakt, że farbowałyśmy włosy wielokrotnie, nie oznacza, że schemat postępowania z artykułem innego wytwórcy jest identyczny). To czas obowiązujący już po równomiernym i precyzyjnym rozprowadzeniu farby po wierzchniej warstwie włosów. Jeśli zmyjemy ją zbyt wcześnie, uzyskamy szybko przemijający i nienasycony odcień, jeżeli pozostawimy farbę na dłużej, kondycja włosów ulegnie pogorszeniu.

Niewłaściwie dobrany odcień farby

Rezultat farbowania zależy nie wyłącznie od kondycji włosów, ale także ich wyjściowego (naturalnego lub uzyskanego po poprzednim farbowaniu) odcienia. Dodatkowo odmiana powinna uwzględniać odcień skóry. Metamorfoza o 180 stopni, a więc z blondynki w brunetkę i odwrotnie, nie w każdym przypadku jest świetnym wyborem, nie jedynie z uwagi na wizerunek, lecz również kondycję włosów. W związku z tym najdogodniej decydować się na koloryzację farbą co najmniej o 2 tony ciemniejszą lub jaśniejszą od odcienia wyjściowego.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KobietaUroda