Dlaczego włosy wypadają jesienią?

Dlaczego włosy wypadają jesienią?

Redakcja

2016-11-24

brak komentarzy

Nadmierne wypadanie włosów jesienią to fizjologiczna norma - zazwyczaj tracisz ok. 50 włosów każdego dnia, jesienną porą - nieco więcej, choćby do 100. Jeżeli mimo wszystko włosów zamiast się redukować, rośnie, czas pospieszyć włosom na ratunek. Poniżej metody na prawidłową pielęgnację włosów jesienią.

Nadmierne wypadanie włosów jesienną porą nikogo nie dziwi i nie powinno budzić stresu, o ile trwa krótko. Jesień to czas przejściowy, gdy ulega zmianiom pogoda, środowisko i także nasza skóra. Przesuszona po lecie skóra wymaga ogromnej porcji nawilżenia, a nasz organizm prosi się o wprowadzenie właściwych substancji wzmacniających. Wrażliwy stan ciała objawia się zazwyczaj łamliwością płytki paznokci, kłopotami skóry i z całą pewnością przesadnym wypadaniem włosów. Bywa, iż kłopot okazuje się tak niebezpieczny, iż jedynym wyjściem okazuje się wizyta specjalisty trychologa. Póki możesz tego uniknąć, sprawdź parę wypróbowanych technik na odżywienie włosów i skóry głowy.

Dlaczego włosy wypadają jesienią?

Intensywne włosów jesienią nie musi być sprowokowane błędami w pielęgnacji. Za sezonowe nadmierne wypadanie włosów po lecie odpowiadają przede wszystkim hormony. Największe znaczenie przejawia w tym kwestii żeński hormon estrogen, który w okresie letnim i wiosną wydzielany jest w większej ilości ze względu promieni słonecznych, a jesienną porą i zimą jego wytwarzanie jest ograniczone. Zwiększa się zaś zakres głównego męskiego hormonu.

Wiosną i w okresie letnim zauważamy znaczący poziom witalności, polepszenie się stanu cery, włosów i płytki paznokci. Jesienną porą zaś stymulacja hormonalna ustaje i włosy, które do owej pory znajdowały się w fazie wzrostu, kończą cykl życiowy. Testosteron jest wówczas odpowiadający za ,,gubienie&#trzy9;&#trzy9; starych włosów i porost nowych. Nadmierne wypadanie włosów jesienną porą okazuje się procesem zupełnie normalnym. Choćby, jeżeli włosy praktycznie sypią się z głowy, opłaca się ten czas przeczekać. W kwestii, gdy włosy wychodzą całymi garściami i pomimo korzystania z suplementów wzmacniających nie widzisz polepszenia, wówczas trzeba udać się do specjalisty. Udzielić pomocy tu może również specjalista trycholog, a także lekarz/endokrynolog (jeżeli niezbędne jest zrealizowanie analiz hormonalnych).

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Do jesiennego wypadania włosów zaleca się podejść w kilku etapach:

- Zmień dietę - uzupełnij ją o nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa z oliwek, same oliwki, pestki słonecznika, pestki dyni - także drogocenne bogactwo cynku), co drugi dzień zjadaj sporą ilość białka rybiego w różnej formie, witaminy i świeże owoce. Nie bój się mrożonek - posiadają wiele składników wzmacniających.
- Skróć włosy o dobre 5 centymetrów (dla mężczyzn świetnym wyborem byłoby obcięcie włosów na zapałkę, a w poszczególnych sytuacjach na zero).
- Zmniejsz użycie suszarki do minimum (wyłącznie, jeżeli używasz gorącego nawiewu. Zimne i letnie powietrze nie niszczy włosów i możesz je suszyć w taki sposób każdego dnia) analogicznie postępuj z urządzeniami prostująco-zakręcającymi.
- Nawilżaj włosy. Przed umyciem włosów (przykładowo przygotowując wieczorny posiłek) zaaplikuj na nie nawilżającą maseczkę albo ukochany olejek - trzymaj na pasmach ok. 60 minut. Po oczyszczeniu zaaplikuj na długość włosów wyłącznie cienką odżywkę.
- Troszcz się o skórę głowy. Systematycznie zrób łagodne peelingi skóry głowy, myj ją subtelnie dość łagodnymi produktami i troszcz się o jej nawilżenie. Jeżeli posiadasz kłopoty z przetłuszczaniem się skóry głowy, wówczas nie zrób masaży, nie spłukuj głowy ciepłą wodą i nie zażywaj gorących kąpieli. Rozgrzana skóra poci się i tłuści.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaChoroby i dolegliwości