Jak skutecznie ukryć zmarszczki?

Jak skutecznie ukryć zmarszczki?

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Magiczna granica 30. lat została przekroczona – tutaj nie ma odwrotu, ale czy to oznacza, że musimy się godzić na niedoskonałości, które powstają na naszej skórze? Czy przed nimi nie możemy tak zwyczajnie uciec? W sumie nawet szybko biegamy, ale czy to wystarczy?

Zabawa w chowanego

Prawdopodobnie każdy bawił się w dzieciństwie w „chowanego”. Ukrywamy się i staramy się być niewidoczni dla zewnętrznego obserwatora. To samo staramy się zrobić ze zmarszczkami – jak je skuteczne ukryć, by nikt ich nie znalazł?

1. Stosuj korektor – delikatnie aplikuj korektor i absolutnie go nie trzyj! Najlepsze korektory są w formie białego pokładu – skutecznie ukryją Twoje niedoskonałości.

2. Zapomnij o grubym makijażu – stosowanie wielu podkładów, cieni oraz ciemnego makijażu przykuwa uwagę do zmarszczek. Wizualnie stają się jeszcze głębsze i widoczniejsze niż faktycznie w rzeczywistości. Jeżeli nie chcesz całkowicie z niego rezygnować, stosuj kosmetyki z umiarem!

3. Woda, woda i jeszcze raz woda! - woda bogata w naturalne minerały zdecydowanie nawilży skórę oraz sprawi, że odzyska dawny blask. Jest to szczególnie polecane przy suchej skórze, która przez niedobory wody traci swoją elastyczność. Optymalna ilość spożywanej wody to 8 szklanek dziennie.

4. Odwracaj uwagę – nadmierne akcentowanie niedoskonałości przez Ciebie sprawia, że tym samym inni również będą na nie zwracać uwagę. Jasne odcienie szminki oraz delikatny makijaż oczu nie podkreśla zmarszczek mimicznych. 

5. Rzuć palenie – nałóg tytoniowy zwiększa intensywność naszych zmarszczek oraz sprawia, że pojawiają się nowe niedoskonałości. Rezygnacja z palenia papierów to jednocześnie rezygnacja z procesu starzenia się skóry!

6. Wybierz dobry krem na zmarszczki - będzie on połową Twojego sukcesu w walce z niedoskonałościami. Zwróć uwagę nie tylko na renomę samego producenta, ale również na etykietę! Skład najbardziej zbliżony do naturalnego przyniesie wiele korzyści.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KobietaUroda