Pierwsze zmarszczki

Pierwsze zmarszczki

Redakcja

2016-11-25

brak komentarzy

Nie zamartwiaj się, jeżeli w lustrze ujrzałaś już początkowe niedoskonałości. Zamiast myśleć o chirurgii plastycznej, sięgnij po trochę mniej gwałtowne środki. Kremy z przeciwutleniaczami wymiotą wolne rodniki, które są głównymi sprawcami starzenia, a poprawna dieta wzmocni cerę od wewnątrz.

Pierwsze zmarszczki występują całkowicie nieoczekiwanie. U każdego człowieka, zwłaszcza z uwagi na właściwość cery, tworzą się w innym wieku. Skóra jędrna posiada gruby oraz elastyczny naskórek z cienką i jędrną warstwą rogową. Okazuje się on właściwie nawilżony, dzięki czemu może poszczycić się sprężystością. Właściwie reaguje na ucisk, a co najistotniejsze posiada jedyną w swoim rodzaju gładkość. W kwestii cery zwiotczałej, naskórek okazuje się już sporo cieńszy, a jego komórki regenerują się wolniej. Skóra nabiera ziemistego odcienia. Katastrofy dopełniają wyłaniające się co i rusz popękane naczynka oraz zbyt częste przesuszenie, które zapowiada rychłe nadejście niedoskonałości.

Promienie słoneczne to wróg młodej cery

Wpływ promieni UV oraz solarium na cerę okazuje się nieodwracalny. To z całą pewnością powodu promieni słonecznych nastolatka potrafi prezentować się starzej niż jej zadbana matka albo ciotka. Promieniowanie uv wywołuje tworzenie się ogromnych ilości wolnych rodników. Organizm atakowany jest przez nie także od środka, ale jest w stanie sobie z nimi prawidłowo radzić. Mimo wszystko wystawiony na wielogodzinne właściwości promieni słonecznych jest bezbronny - wolne rodniki uszkadzają tłuszcze w naskórku (przez skóra gubi wilgoć), naruszają włókna kolagenowe oraz elastynowe (dzięki czemu redukuje się elastyczność cery oraz tworzą się bruzdy).

Korzystny krem na zmarszczkę

By przywrócić elastyczność cerze oraz opanować rezultaty starzenia, musimy naszykować się na długą oraz ryzykowną wojnę. W unieszkodliwieniu genu starzenia wspomogą nam nie wyłącznie profesjonalne balsamy, mleczka, czy serum uelastyczniające, ale również wszelkiego typu suplementy apteczne. Część z nich opiera się na koenzymie Q10, zwanym cudowną witaminą przedłużającą życie komórek.
Razem z witaminą E, koenzym Q10 rozbudza układ odpornościowy oraz rozprawia się z wolnymi rodnikami – głównymi winowajcami starzenia się. Inne suplementy stawiają na selen oraz wit. F - jedynie używane razem doskonale przeciwdziałają starzeniu się komórek. Obfitym bogactwem selenu są świeże owoce morza, kiełki pszenicy, kukurydza, soczyste pomidory oraz drożdże. Wit. F to głównie oleje pochodzenia roślinnego, ziarna zbóż, orzechy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KobietaUroda