Podstawowe błędy w pielęgnacji skóry

Podstawowe błędy w pielęgnacji skóry

Redakcja

2016-12-15

brak komentarzy

Słyszałaś zapewne o świetnym peelingu ze skorupek włoskich orzechów, do jakiego efektywności namawiała Cię przyjaciółka z pracy? A może nareszcie postanowiłaś zrobić użytek z oferty zabiegowej gabinetu kosmetycznego przed swoim ślubem? Na nieszczęście te praktyki mogą wyjść... bokiem! Zobacz, które podstawowe błędy bardzo często popełniamy w pielęgnacji.

Peeling ze skorupki włoskiego orzecha

Nazbyt mocne traktowanie cery, za duża ilość peelingów oraz złuszczania martwego naskórka prowadzi tego, że skóra będzie wrażliwa. Peeling ze skorupki może okazać się bardzo niezdrowy, ponieważ w jego wyniku tworzą się niewielkie otwory, do których przyczepiają się drobnoustroje oraz tam rozwijają. Dobrze korzystać z subtelnych peelingów co 2–3 tygodnie i za każdym razem po użyciu zaleca się nawilżać cerę.

Testowanie nowego zabiegu dzień przed istotnym wydarzeniem

Nie wykonuj tego! Nowe kuracje mogą okazywać się bezpieczne, ale w ich wyniku może objawić się zaczerwienienie, krostki lub nawet różyczka. Sprawdź nowe produkty 3–4 tygodnie przed istotnym wydarzeniem, w taki sposób posiadasz stuprocentową pewność, że skóra będzie mogła „ostygnąć” po zaaplikowaniu kosmetyku.

Używanie starych preparatów

Nieraz zdarza się, że używamy pewnych elementów dłużej, niż to być powinno. Przeterminowane produkty powinny być wrzucane do śmieci. Choćby takie bez daty ważności mogą się psuć, zatem zobacz, ile owych preparatów jest w twojej kosmetyczce oraz pozbądź się ich.

Nieodpowiednie wyciskanie krostek

Najdogodniej stronić od wyciskania krostek, ponieważ może to być przyczyną tworzenie się w tym miejscu blizn. Mimo wszystko życie życiem oraz wszyscy wyciskają wypryski w mieszkaniu – ale znaczna część z nas robi to nieodpowiednio. Używanie nieumytych rąk i płytki paznokci, nazbyt silne wyciskanie oraz wyciskanie krostek, które dodatkowo nie „urosły”, może doprowadzić do zakażeń, blizn a także większej ilości wyprysków.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KobietaUroda