Sprawdzone sposoby na cienkie i osłabione włosy

Sprawdzone sposoby na cienkie i osłabione włosy

Redakcja

2016-10-16

3 komentarze

Jesteś pewna, że dokładnie wiesz, jak pielęgnować swoje włosy, a pomimo tego nadal Twoje pasma są osłabione i bez wyrazu? Poznaj najgorsze krzywdy, które może całkiem nieświadomie wyrządzasz swoim włosom. Sprawdź, czy zapewniasz pasmom to, co najlepsze i jesteś daleka od niewłaściwych praktyk. Taka wiedza to podstawa prawidłowej pielęgnacji!

Głodówka

To, co układasz na swoim talerzu bezpośrednio przekłada się na kondycję Twoich włosów. Dlatego głodzenie się to nie jest dobry pomysł! Zmuszanie organizmu do skoncentrowania resztek energii na prawidłowej pracy mózgu i serca sprawia, że nie ma wystarczającej ilości wsparcia do wzmocnienia włosów. Nie bez powodu osoby, które cierpią z powodu anoreksji uskarżają się na nadmierne wypadanie włosów. To najwyższy moment na uzupełnienie swojej diety chudym białkiem pochodzącym z ryb, kurczaka i strączkowych warzyw. 

Ciasny splot

Zaplatanie włosów w ciasny warkocz bądź ściągnięcie ich w kucyk to jedna z prawdopodobnych przyczyn osłabienia pasm. Zbyt mocne związywanie narusza mieszki włosowe, uszkadza je i doprowadza do trwałego osłabienia. W efekcie, może być przyczyną ich nadmiernego wypadania. bądź łysienia. Dlatego rozpuszczaj włosy, zwłaszcza na noc!

Produkty do stylizacji

Na pewno nie raz przeczytałaś na opakowaniu lakieru bądź pianki do włosów dwa słowa „długotrwały efekt”. Niestety on zazwyczaj nam wychodzi bokiem i prowadzi do wysuszonych i wysoce łamliwych włosów. Musimy zdawać sobie sprawę, że większość produktów do stylizacji opiera się w swoim składzie na alkoholu, który odwadnia pasma, a tym samym pozbawia je elastyczności. Dlatego zamiast lepkich pianek, postaw na mgiełki - one co prawda nie będą tak trwałe, ale także nie będą tak niszczycielskie dla włosów. 


Dodaj komentarz

Komentarze

christinaay

2016-10-30 10:08:58


moje włosy to jakaś tragedia! od przedszkola miałam super cienkie. teraz trochę się poprawiły ale to głównie poprzez częste podcinanie.

jolantahanstein

2016-10-20 17:21:35


kiedys b. sie odchudzalam i bylo to widoczne, tzw. odbijalo sie na moim wygladzie. mialam gorsza, ziemista cere, okropne włosy, które wypadały garściami....

kulak206

2016-10-17 11:54:44


ja stosuję maseczki. np. kurze jaja, olej kokosowy. tez specjalne szampony na porost włosów zeby je zagesic.

KobietaUroda