Zbyt duża ilość kosmetyków nie wychodzi skórze na dobre!

Zbyt duża ilość kosmetyków nie wychodzi skórze na dobre!

Redakcja

2016-11-25

brak komentarzy

Zaczerwienienia, krostki, wągry – dużo kobiet, starszych oraz młodszych, miewa te dolegliwości ze tkanką skórną. Ich przyczyna bywa banalna: zbyt duża ilość stosowanych każdego dnia produktów kosmetycznych.

Toaleta poranna oraz wieczorna są sprawdzianem dla cery. Na początek produkt do mycia, następnie tonik oraz krem, a przed nim wielokrotnie też serum. Rankiem co więcej dodatkowo fluid, puder czy też róż, a pod koniec dnia peeling czy też maska. Już sama ilość produktów kosmetycznych to obfite obciążenie dla cery, a wszak każdy z nich posiada przeważnie paręnaście substancji! W sumie zatem w przeliczeniu na dzień, po wstaniu z łóżka albo pod koniec dnia, fundujesz swojej cerze niemały szok kosmetyczny. A jeżeli w dodatku posiadasz cerę wrażliwa czy problemową – z tendencją do zmianach trądzikowych, atopii albo naczyniową – podrażnienie, alergia czy krostki to tylko kwestia czasu. Czy to oznacza, iż w trosce o cerę musimy gwałtownie „odchudzić” własną półkę z kosmetykami? Niezupełnie, ale możemy zwyczajnie wziąć skórę na dietę.

Odchudzony skład

Gdy w sklepie zaglądasz po następny preparat, zanim go kupisz, skontroluj na etykiecie jego skład. W poszczególnych preparatach lista substancji liczy choćby 40 pozycji! Wielokrotnie okazuje się także tak, iż z owej listy produkty aktywne stanowią więcej niż 50 procent, co ma dowodzić o wyjątkowej „mocy” a także efektywności kosmetyku. Natomiast w kwestii cery delikatnej czy problemowej im więcej składników na nią wpływa, tym wyższe niebezpieczeństwo, iż któraś ją podrażni. Najbezpieczniejsze dla cery są produkty posiadające nie więcej niż 5-7 produktów odżywczych oraz minimalną zawartość dodatkowych – nieodzownych konserwantów, stabilizatorów, barwników, środków aromatycznych.

Produkty jednej linii

Produkt do mycia, tonik, krem do twarzy oraz pod oczy, serum albo maska – zestaw produktów kosmetycznych bazujących na tej samej, umiarkowanej liczbie substancji odżywczych także redukuje niebezpieczeństwo podrażnienia. W poszczególnych produktach substancje te są w różnorodnych stężeniach czy też są tak skomponowane, by się wyrównać i wzajemnie wzmacniać własne oddziaływanie. Te pełne zestawy są na ogół natychmiast zdefiniowane przez wytwórcę i dedykowane do danego typu skóry, zatem prosto dokonać wyboru. Używanie gamy specyfików z tej samej linii posiada dodatkowo tę korzyść, iż w przypadku wystąpienia kłopotów nie należy dochodzić, co okazuje się ich czynnikiem sprawczym, wyłącznie podmienić je odmienną linią.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda