Zmarszczki - jak się pozbyć niedoskonałości?

Zmarszczki - jak się pozbyć niedoskonałości?

Redakcja

2016-10-26

brak komentarzy

Codziennie rano widzisz na twarzy siateczkę zmarszczek? Nie musisz ich tolerować! Jest kilka sposobów na to, by się ich pozbyć. Jesteś gotowa, żeby poznać nasze metody? Czy wiesz, że na wygląd Twojej cery mają wpływ nie tylko Twoje cechy genetyczne, ale również styl życia, częstotliwość przebywania na słońcu oraz sposób w jaki codziennie dbasz o swoją cerę?

Uważaj na słońce

Choć jest potrzebne do życia, jego nadmiar może poważnie zaszkodzić skórze. Promienie ultrafioletowe mają destrukcyjny wpływ na komórki macierzy skóry - niszczą włókna kolagenowe i  zmniejszają ilość elastyny. Osłabieniu ulegają także fibroblasty, które produkują mniej białka. Skóra traci sprężystość, a zmarszczki powstają szybciej, niż zwykle.

Czy powinno się rezygnować z przebywania na słońcu? Nie. Warto jednak zadbać o odpowiednią ochronę. Przede wszystkim sięgnijmy po kremy z filtrem (wysokie SPF). Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek, chrońmy skórę twarzy i szyi osłaniając je rondem kapelusza lub daszkiem czapki. Pamiętajmy również, żeby unikać silnego słońca (szczególnie między godziną 10.00 a 15.00) i ograniczać czas spędzony na kąpielach słonecznych. To wszystko może pomóc ograniczyć powstawanie zmarszczek. A jeśli już się pojawiły, warto sięgnąć po wysokiej jakości krem na zmarszczki, który uzupełni niedobory kolagenu, zapewni skórze odpowiednie nawilżenie i ochronę przed uszkodzeniami. Codzienna pielęgnacja wzbogacona o taki krem sprawi, że zmarszczki przestaną być Twoim problemem.

Ćwicz mięśnie twarzy

Częstą przyczyną powstawania zmarszczek są także zwiotczałe mięśnie twarzy. Można je odpowiednio wytrenować i tym samym zapobiec ich powstawaniu. Zacznij od mięśni czoła – umieść palce wskazujące tuż nad brwiami i spróbuj je delikatnie obniżać, otwierając przy tym szerzej oczy. Mięśnie wokół ust wzmocnisz robiąc tzw. dzióbek. Jeżeli Twoim zmartwieniem są zmarszczki wokół oczu, możesz je wygładzić szybkim i częstym mruganiem. 

Czy wiesz, że na kondycję skóry ma również wpływ grawitacja? Tak, grawitacja. Ta siła przyciąga ku sobie stopniowo opadające policzki czy podbródek. Pomimo tego, że z grawitacją nie wygramy, nie warto się poddawać i walczyć z niedoskonałościami naturalnymi metodami. To całkiem proste!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KobietaUroda