Alergia - jej największe wylęgarnie znajdziesz w swoim domu!

Alergia - jej największe wylęgarnie znajdziesz w swoim domu!

Redakcja

2016-12-20

brak komentarzy

Siedlisk alergii należy szukać... we własnym domu! Zobacz, które miejsca są najbardziej podejrzane.

Pościel

W łóżku przebywamy parę godzin codziennie, a to oznacza, że gromadzi się tam dużo martwych komórek naskórka, które działają jak magnes na roztocza. Jeżeli jesteś alergikiem, używaj hipoalergicznej pościeli. Nie zapominaj także o tym, żeby prać poszewki oraz prześcieradła w wysokiej temperaturze. Raz tygodniowo zmieniaj pościel na nową oraz unikaj dekoracyjnych narzut i poduszek, których nie można prać.

Książki

Na książkach zazwyczaj gromadzi się kurz oraz współtowarzyszące mu roztocza, zarodniki pleśni, a także maleńkie owady (zwane gryzkami). Jeżeli styczność z książkami prowokuje alergię, czyść ich powierzchnię systematycznie oraz trzymaj je w zamkniętych biblioteczkach. Spadek wilgotności powietrza spowoduje, że zniknie pleśń, którą żywią się owady powodujące reakcje alergiczne.

Pluszowe zabawki

Jeżeli dziecko uczulone okazuje się na roztocza, jego przyjaciele z pluszu mogą namnożyć kłopotów z alergią. Nie trzeba eliminować maskotek. Kupuj zwyczajnie te, które można prać w pralce. Czyszczenie pluszaków powinno być rytuałem w każdym tygodniu, jeżeli dziecko okazuje się uczulone na kurz oraz roztocza. Po wypraniu zabawki zaleca się precyzyjnie obsuszyć.

Łazienka

Czarna pleśń bardzo często pojawia się w zakątkach pod prysznicem. Potem przenosi się na podłogę i ściany. Skąd się bierze groźna pleśń w łazience? Wilgotne oraz ciepłe otoczenie to dla niej idealne warunki do rozwoju. Można z nią i tak efektywnie walczyć - trzeba systematycznie czyścić i wietrzyć. Zdecydowanie warto także upewnić się, czy instalacja wentylacyjna w tej przestrzeni funkcjonuje właściwie.   


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Choroby i dolegliwości