Dieta czy tabletki na odchudzanie w okresie menopauzy?

Dieta czy tabletki na odchudzanie w okresie menopauzy?

Redakcja

2016-10-16

brak komentarzy

Menopauza to przełom w życiu kobiety. Niestety to również okres, w którym przedstawicielki płci pięknej przybierają na wadze. Na szczęście istnieje kilka sposób walki z dodatkowymi kilogramami, ale które są skuteczniejsze - dieta czy tabletki? Dziś rozwiewamy wątpliwości.

Mniejsze zapotrzebowanie kalorii

Czy wiecie, że kobiety w trakcie menopauzy mają mniejsze zapotrzebowanie kaloryczne niż panie, które jeszcze nie wkroczyły w ten proces? Zgodnie z zaleceniami dietetycznymi, kobiety w okresie menopauzy potrzebują nawet 400 kcal mniej. Dlaczego? Powód jest prosty - mniejsze zapotrzebowanie wynika z wolniejszej pracy metabolizmu. Dlatego jeżeli chcesz pozbyć się tych niepotrzebnych kalorii, zerwij raz na zawsze ze słodyczami. 

Zdrowe tłuszcze roślinne

Ograniczenie ilości tłuszczów zwierzęcych kosztem roślinnych to skuteczna pomoc w odchudzaniu w trakcie menopauzy. Zastopowanie produkcji estrogenów ma swoje znamienne skutki - przestają już pełnić funkcję ochronną tętnic przed odkładaniem się złogów cholesterolu. W rezultacie zwiększa się ryzyko miażdżycy. Zamiast aplikowania tabletek zrezygnuj z masła, lecz uzupełniaj potrawy oliwą z oliwek bogatą w witaminę E. Smażenie zastąp grillowaniem, zwłaszcza gdy mowa o rybach morskich bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3. 

Codzienna porcja warzyw

Zamiast wybierania suplementów o niepewnym pochodzeniu i składzie postaw na codzienną porcję warzyw. To najzdrowsze na świecie składniki, które warto gotować na parze. Korzyści z ich spożycia są podwójne. Z jednej strony gwarantują poczucie sytości, zaś z drugiej strony zawarty w warzywach błonnik wspomaga procesy trawienne. Nie zapominaj, że istotne jest, aby warzywa zajmowały połowę talerza. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianieKobieta