Domowe sposoby na jęczmień na oku

Domowe sposoby na jęczmień na oku

Redakcja

2016-10-06

brak komentarzy

Jak efektywnie uwolnić się od jęczmienia? Pójść do okulisty, który przepisze krople z antybiotykiem. Mimo wszystko często bywa niemożliwe, zatem szukamy skutecznych domowych metod. Czy naprawdę złota obrączka oraz okład z ciepłego jajka na twardo to efektywny środek na jęczmień na oku?

Naturalne metody na jęczmień: okłady

  • pocieranie złotą obrączką – obrączkę zdezynfekuj, rozgrzej, pocierając o czystą szmatkę, a potem przyłóż do zamkniętej powieki oraz subtelnie pocieraj jęczmień
  • ciepły okład z jaja – ugotuj jajko na twardo, gorące (bez obierania!) zawiń w chusteczkę a także przyłóż do zamkniętej powieki
  • okład z herbaty zielonej – zaparz herbatkę w saszetce, odsącz w zasadzie ciepłą saszetkę oraz przyłóż do jęczmienia

Zioła na jęczmień

Jedni rekomendują gorące kompresy z naparów ziołowych – trzeba do ich zrobienia użyć nać pietruszki, kwiaty liści nagietka lub liści rumianku, liście malin lub ziele świetlika. Jak naszykować taki wywar? 2 niewielkiej łyżeczki ziół zalej gorącą wodą, parz pod przykrywką przez 5-10 minut, następnie odcedź, a nastepnie namocz wacik w gorącym naparze, precyzyjnie odciśnij a także przyłóż do zamkniętej powieki – aktywność powtórz 3-4 razy w ciągu dnia, przez parę dni. Rekomendowane jest dodatkowo wypijanie dwa na dzień naparu z mniszka lekarskiego. Do kubka wsypuje się małą łyżkę ziół oraz parzy 5 minut pod przykrywką. Mniszek pozwala zlikwidować z żołądka drobnoustroje ropne, które powodują jęczmień na oku.

Naturalne metody: na ile działają

Naturalne metody na jęczmień budzą wiele kontrowersji, ale zdaniem licznych pomagają, a znaczna część specjalistów sądzi, mimo że nie pomagają, to dodatkowo nie szkodzą. Jęczmień bardzo często jest rezultatem infekcji gronkowcem. To grudkowy ropień jednego lub paru gruczołów, których ujście jest na brzegach powiek. Po paru dniach pęka a także częściowo sam się filtruje. Resztki ropy zaleca się pieczołowicie wycisnąć, subtelnie podnosząc powiekę za rzęsy. Musimy także zwilżonym płatkiem kosmetycznym zlikwidować strupki, które mogły się utworzyć wokół jęczmienia. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Choroby i dolegliwości