Jak polepszyć sprawność serca?

Jak polepszyć sprawność serca?

Redakcja

2016-12-18

brak komentarzy

Jak polepszyć sprawność serca?

Okazuje się, że polepszenie kondycji fizycznej tego najistotniejszego w ciele mięśnia wcale nie jest takie trudne, jakby mogło się wydawać. Poznajcie nasze niezawodne metody. Oto jak polepszyć sprawność serca!

Spożywaj truskawki oraz jagody

Ostatnie badania potwierdzają, że panie, które jedzą trzy lub więcej porcji truskawek oraz jagód w ciągu tygodnia mogą przeciwdziałać pojawieniu się ataku serca.

Pilnuj swojej talii

Tłuszcz brzuszny jest jednym z elementów przyczyniających się do pojawienia się schorzeń serca. Zredukowanie wagi oraz tkanki tłuszczowej w owej okolicy ciała może zdecydowanie obniżyć ich ryzyko.

Spożywaj dużo więcej składników z pełnego ziarna

Zbilansowana dieta bogata w składniki pełnoziarniste może redukować niebezpieczeństwo pojawienia się schorzeń serca i jest to poświadczone naukowo.

Regularny trening interwałowy

Regularny trening interwałowy ma charakter urywany. Charakteryzuje go naprzemienna obecność szczególnie nasilonego ruchu oraz wypoczynku (relaks może stanowić także trening o zdecydowanie mniejszej intensywności). Jego zalety dla pracy serca będą dwu- lub choćby trzykrotnie wyższe niż w razie treningów o przeciętnej oraz ciągłej intensywności (regularny trening aerobowy).

Zioła w miejsce soli

Przygotowując dania na własną rękę, mamy możliwość nadzorowania tego, co spożywamy. Nazbyt duża ilość soli może wywoływać wyższe ciśnienie tętnicze krwi. TYmczasem dużo ziół posiada lecznicze właściwości dla polepszenia kondycji zdrowotnej serca.

Delektuj się czekoladą

Zgodnie z wynikami przygotowanych w tym celu eksperymentów, spożycie czekoladowych przysmaków może zredukować ryzyko pojawienia się choroby choćby o 1/3.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianie