Jak się pozbyć zmęczonych oczu domowymi sposobami?

Jak się pozbyć zmęczonych oczu domowymi sposobami?

Redakcja

2016-10-06

brak komentarzy

Zmęczony wzrok nie tylko wpływa na komfort naszego widzenia lecz również powoduje że wygląd oczu jest nieestetyczny. Oczy okazują się zazwyczaj zaczerwieniowe, przekrwione i załzawione. Poznaj kilka domowych sposobów na zmęczone oczy.

Olejek lawendowy

Doskonałym kompresem, który zlikwiduje opuchnięte oczy, oraz pozwoli im odprężyć się w niesamowicie krótkim czasie będzie misktura przygotowana z olejku lawendowego. Zmieszaj kroplę olejku lawendowego w 250ml płynu różanej a także 250ml wody naturalnej. Nasącz 2 płatki upiększające przyrządzonym eliksirem, odsącz subtelnie z nadwyżki wody a także ułóż na powieki oraz trzymaj przez 20 minut. Rozluźnij się.  By wyeliminować opuchliznę pod oczami tzw. worki, najskuteczniejsze staną się kompresy ze świeżego ogórka. 

Toniki 

Na opuchnięte, wyczerpane oczy doskonale nadają się toniki odświeżające. Zmocz płatki upiększające w toniku, połóż na powieki, a na waciki ułóż po kostce lodu. Tak naszykowany kompres trzymaj przez trochę mniej niż kwadrans. Znikną nie jedynie opuchnięte powieki, ale także zaczerwienione źrenice. Twoje oczy tak jak twoje figura - wymagają gimnastyki zatem zapewnij im pasujący wymasowanie. Ułóż opuszki palców na zewnętrznych kącikach oczu oraz pocieraj je kolistymi ruchami przez 5 minut. Możesz przetestować dodatkowo jedną metodę, która zrelaksuje twoje oczy. Rozgrzej dolną partię własnych rąk pocierając jedną o drugą przez 20 sekund. Rozgrzane miejsce przyłóż do zamkniętych powiek. Wymasowanie powtórz parę razy tygodniowo.

Woda

Pamiętaj o wodzie. Dużo ludzi nie docenia jej cech. W przeliczeniu na dzień po wstaniu z łóżka przecieraj twarz tylko chłodną, nastepnie wypij chociażby jedną porcję płynu przed śniadaniem. Spostrzeżesz, że już po paru tyg. nikt choćby nie zauważy, że posiadasz za sobą nieprzespaną noc.Cienie pod oczami mogą się pojawiać w czasie przesadnej ekspozycji twarzy na promienie słoneczne. Gdy kolejnym razem będziesz się opalać nie zapominaj, że skóra pod oczami okazuje się nadzwyczaj cienka oraz wrażliwa a także wymaga zdecydowanie zwiększonej ochrony przeciwsłonecznej niż reszta twojej skóry. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Choroby i dolegliwości