Mrużenie oczu przed komputerem a zmarszczki

Mrużenie oczu przed komputerem a zmarszczki

Redakcja

2017-06-01

brak komentarzy

Miliony ludzi na całym globie spędzają kilka, a choćby przez kilkanaście godz. na dzień przy laptopie. Stale posiadają problemy ze wzrokiem. Oczy łzawią, pieką, swędzą, a nawet bolą, tworzą się dolegliwości z wyraźnym widzeniem. Czy z pewnością komputer okazuje się winowajcą? Poznaj główne przyczyny mrużenia oczu przed komputerem.

Statystyki wykazują, że aż 95 na 100 użytkowników pracujących przy laptopie posiada kłopoty okulistyczne i głównie mróży oczy przed komputerem. Eksperci myślą, na ile okazuje się to skutek wpływu samego urządzenia, jakim okazuje się komputer, a na ile lekceważenia reguł jego korzystania a także organizowania pracy.

Co robić, by utrzymać dobry wzrok?

Komputer emituje dość sporo gorąca, co nie jedynie pobudza temperaturę powietrza, ale a także redukuje wilgotność. Jeśli pracujemy dużo godzin przy laptopie w pomieszczeniu z klimatyzacją, prowadzi to do tzw. zespołu suchego oka, który objawia się przez świąd, pieczenie, zaczerwienienie a także ból oczu. Pomaga na to nawilżanie powietrza a także używanie kropli, tzw. bezwartościowych łez.

Częste problemy z oczami

Częstymi objawami prloblemów z oczami jestświerzbienie, łzawienie, pieczenie, również ból oczu, pogarszająca się ostrość widzenia już choćby po paru porach pracy, bóle głowy, zamglone widzenie przy patrzeniu w dal, zamglone widzenie z bliska (przykładowo obrazu na ekranie monitora, w gazecie), dwojakie widzenie obrazu na ekranie, mrużenie oczu, by lepiej widzieć, opuszczanie lub mylenie wierszy przy czytaniu, mieszanie kolumn w tabelach, udoskonalenie słów lub liczb.

Dbaj o oczy

Zapewnij sobie maksymalne pole widzenia poza ekranemKomputer ustaw tak, by móc spoglądać w dal poza ekranem, swobodnie za okno. Jeżeli okna nie ma, nie siedź w kącie ani twarzą do ściany. Najefektywniej okazuje się siedzieć twarzą w stronę drzwi, by po ich otwarciu sięgnąć wzrokiem w głąb korytarza lub innych pomieszczeń.

Zadbaj o odpowiednie światło

Najskuteczniejsze górne światło to lampy, które można regulować, tak by nie rzucały światła prosto na komputer - stojące, skierowane ku sufitowi. Zdecydowanie warto wyposażyć je lub w przygaszacz, lub w przełącznik z trzema poziomami na średnich obrotach światła, by móc dostosować jego natężenie do indywidualnych oczekiwań. Jeżeli światło górne a także boczne nie okazuje się właściwe do pracy przy laptopie, to postaw na biurku lampę, swobodnie biurową z regulowanym ramieniem a także stuwatową żarówką.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Choroby i dolegliwości