Witaminy dobre dla skóry

Witaminy dobre dla skóry

Redakcja

2016-10-26

brak komentarzy

Codziennie rano spoglądasz w lustro. Co widzisz w odbiciu? Piękną kobietę, od której emanuje pewność siebie? A może przedstawicielkę płci pięknej, która na swojej twarzy ma jedynie same niedoskonałości? Zmarszczki, siwe włosy i kurze łapki… pozycje na liście pewnie mogłabyś wymieniać naprawdę długo, dlatego dziś skupimy się na tym, co możesz zrobić dla swojej urody. 

Kobiece stereotypy

Kolorowe pisma z każdej strony bombardują nas ideałami kobiecego piękna i na nowo wyznaczają stereotypy. To wszystko sprawia, że kobiety szturmem chodzą na siłownię i walczą o ciało modelki, której zdjęcie zretuszowano w graficznym programie. Dążymy do niekiedy niemożliwego celu i nigdy nie ustajemy w staraniach o doskonały wygląd. Tym bardziej, że istnieją ludzie, którym chcemy się podobać - partner, przyjaciółka, koledzy z pracy, rodzina, a nawet stary znajomy, który na pewno zauważy pozytywną zmianę w naszym wyglądzie. W tym nieustannym pędzie musimy znaleźć umiar i siłę, aby przede wszystkim podobać się sobie. 

Witaminy dobre dla skóry

Zachowajmy zdrowy rozsądek i wybierzmy taki sposób dbałości o swoje piękno, który również dodatnio odbije się na naszym zdrowiu. Postawmy na takie witaminy jak:

  • witamina A - będąca bogactwem retinolu. To kluczowy składnik w procesie regeneracji włókien kolagenowych oraz elastyny. Dzięki niej można zachować naturalny i jednolity kolor skóry. Gdzie znajdziemy witaminę A? Przede wszystkim w zielonych warzywach liściastych, owocach i chudym białku.
  • witamina C - jest sposobem na zanikające włókna kolagenowe. To ta witamina wspomaga ich produkcję, powstrzymuje przed działaniem wolnych rodników i przeciwdziała przebarwieniom. 
  • witamina D - zbawienna dla skóry, zaś jej niedobór może przyspieszyć tempo starzenia. Witamina zwiększa przyswajalność wapnia, który z kolei wspomaga procesy komórkowe. Tę drogocenną substancję można dostarczyć do organizmu spożywając ryby, nabiał oraz grzyby. 
  • witamina E - to „witamina młodości”. Jej kluczową rolą jest zapobieganie starzeniu się skóry. Przeciwdziała także utlenianiu się witaminy A. Gdzie możemy znaleźć witaminę E? Przede wszystkim w tłuszczach roślinnych, nasionach słonecznika, orzechach oraz pełnoziarnistych produktach zbożowych. 

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowe odżywianieUroda