Właściwości sody oczyszczonej

Właściwości sody oczyszczonej

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Soda oczyszczona jest obecna w naturalny sposób w złożach mineralnych, osadach wód przesłodzonych a także wodach gruntowych, oraz wewnątrz organizmu, gdzie utrzymuje odpowiedni poziom kwasowości (pH) w krwiobiegu.

Soda oczyszczona jest także w naszej ślinie, gdzie neutralizuje kwasy powodujące osłabianie zębów, jak także w organizmie, gdzie chroni przed tworzeniem się wrzodów. Wspiera także efekt oddychania, przenosząc dwutlenek węgla z tkanek do płuc, skąd może zostać wydalony. Soda oczyszczona posiada także inny zbawienny znaczenie na zdrowie.

Filtruje ciało z toksyn

Współczesna fitoterapia zaleca używać sodę oczyszczoną w celu oczyszczenia żołądka z toksyn a także normalizacji pH wewnątrz organizmu. Terapię sodą oczyszczoną (w formie płynu, roztworu) trzeba używać mimo wszystko systematycznie a także nie więcej aniżeli przez okres 3 tygodni. Należy mieć na uwadze także, że w kwestii dużego zakwaszenia żołądka powinno się zażywać równocześnie sodę a także cukier, a więc mieszankę w formie glukozy. Terapia sodą oczyszczoną zobowiązuje także do utrzymania umiaru w diecie, która nie musi posiadać między innymi tuczących produktów.

Odświeża oddech

Soda oczyszczona służy pozbyć porannego nieświeżego oddechu, zapachu cebuli czy czosnku a także innych groźnych zapachów z ust. Aby się o tym przekonać na własnej skórze, trzeba wsypać mniej więcej małe łyżeczki sody oczyszczonej do kubka wody mineralnej a także wypłukać tą mieszanką usta. Można także dorzucić 1 łyżeczkę sody oczyszczonej do płynu do płukania jamy ustnej, dzięki czemu uzyska się jeszcze wyższe wrażenie świeżości. Docenią to szczególnie ludzie noszący aparat ortodontyczny. Soda oczyszczona może pomóc uwolnić się od przykrego zapachu nie wyłącznie z ust, lecz także z... gipsu. W tym celu wsyp nieco sody oczyszczonej do w środku opatrunku gipsowego, a potem wdmuchaj proszek do środka przy udziale suszarki.

Pomoże w walce z mukowiscydozą

Osoby chore na mukowiscydozę mają zdecydowanie bardziej kwaśny odczyn dróg oddechowych, aniżeli ludzie prawidłowe. Utrudnia im to wojnę z bakteriami. Tak wynika z eksperymentów naukowe z University of Iowa (USA). Odkryli oni, że mutacja dotycząca białka CFTR skutkuje pojawieniem się kwaśnego odczynu w drogach oddechowych, co przeszkadza w zwalczaniu zakażeń. Pozawala go pokonać soda oczyszczona, czego dowiedziono w eksperymentach na zwierzętach. Badacze podali zwierzętom do dróg oddechowych najzwyklejszy roztwór sody oczyszczonej, którzy przywrócił odpowiedni odczyn w płucach, oraz spowodował, że drobnoustroje zostały zlikwidowane prawie równie efektywnie, jak u prawidłowych osobników. Z godny uwagi na to, iż eksperymenty znajdują się na zbyt wczesnym etapie, uczeni odradzają chorym na własną rękę podejmowane inhalacje z sody, ponieważ nie do końca zbadano ich znaczenie na ciało.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Choroby i dolegliwości