Zalety picia kawy zbożowej!

Zalety picia kawy zbożowej!

Redakcja

2016-10-26

1 komentarz

Zapewne większość z nas słyszała i choć raz w życiu spróbowała kawy zbożowej. Co prawda pomimo że jest nazywana kawą, jej smak nieco odbiega od tradycyjnej. Dlatego nie wszystkim smakuje. Jednak posiada coś więcej w swoim składzie, co wyróżnia ją od zwykłej „małej czarnej”. Nie zawiera kofeiny co czyni ją zdrowszą i zdatną do picia przez wszystkich.  Jakie jeszcze zalety kryje w sobie ten produkt?

Nieszkodliwa dla serca

Kawa zbożowa nie zawiera kofeiny, dzięki czemu nie obciąża serca nawet wtedy gdy pijemy ją bez ograniczeń. Miłośnicy kawy tradycyjnej, którzy właśnie ze względu na składnik kofeiny nie mogą jej spożywać, znajdą w zbożowej świetny zamiennik.

Zawiera błonnik

Drugą cudowną zaletą kawy zbożowej jest wysoka zawartość błonnika. Już jeden kubek napoju pokrywa 50 procent zapotrzebowania błonnika w ciągu dnia. Tym samym przynosi takie same korzyści jak wszelkie produkty obfitujące w błonnik pokarmowy. Ogranicza wchłanianie tłuszczu w organizmie, tym samym dając uczucie pełna i sytości w żołądku. Jest zatem idealnym produktem dla osób na diecie.

Bogata w magnez i selen

Skoro kawa zbożowa zawiera w sobie magnez, to skutecznie poprawi twoje samopoczucie i doda energii do działania. Obecność selenu natomiast dostarcza odpowiedniej dawki przeciwutleniaczy, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Idealna dla dzieci

Skoro nie zawiera kofeiny a jest bogata w błonnik, magnez i selen to spokojnie można ją podawać dzieciom. Będzie to nie tylko zdrowy zamiennik gotowych napojów gazowanych czy soków z kartonu, lecz również smaczny dodatek do śniadania.

Wróg przeziębienia

Nie ma nic lepszego w walce z przeziębieniem niż łyk gorącej kawy zbożowej z dodatkiem łyżeczki oliwy z oliwek. Jest to idealne połączenie, które pozwoli na szybszą regenerację organizmu. Najlepiej wypijać ją dwa razy dziennie.

Kawa zbożowa ma wiele zalet. Warto więc po nią sięgać nawet jeśli niezbyt nam smakuje. Jest świetnym zamiennikiem dla zwykłej kawy, idealna do picia dla dzieci, zawiera błonnik magnez i selen. Dodatkowo wyleczy cię z przeziębienia o które w obecnym okresie jesienno- zimowym łatwo. Czy trzeba dodawać coś więcej?


Dodaj komentarz

Komentarze

anaguc

2016-10-30 10:06:55


ooo nie wiedziałam, że kawa zawiera błonnik!:)

DietaZdrowe odżywianie